V piatok pribudlo 910 pozitívnych, ochorenie COVID-19 si vyžiadalo ďalšie dve obete
V piatok 8. júla vykonali zdravotníci na Slovensku 2 001 PCR testov, ktoré odhalili 910 pozitívnych prípadov koronavírusu. Informovalo o tom na svojej internetovej stránke Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) s tým, že urobených bolo tiež 1 126 antigénových testov. Tie podľa stránky korona.gov.sk zistili ďalších 144 pozitívnych prípadov. Pozitivita PCR testov predstavovala 45,48 percenta a antigénových testov 12,79 percenta.
Ochorenie COVID-19 si vyžiadalo ďalšie dve úmrtia, celkový počet obetí koronavírusu sa tak zvýšil na 20 159. V nemocniciach bolo uplynulý deň podľa NCZI hospitalizovaných 297 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem osôb.
Zdroj: (SITA, mt;rv)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.