08.04.21

Väčšina rodičov musela pre dištančné vzdelávanie zaobstarať technické pomôcky či internet

Väčšina rodičov, 56 percent, bola nútená pre dištančné vzdelávanie dokúpiť svojmu dieťaťu počítač, webkameru, skener, slúchadlá, reproduktory, tlačiareň či zaistiť internetové pripojenie. Takmer všetko uvedené musela nakúpiť pätina z nich. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO), ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťami Slovak Telekom a Accenture. Dáta od 601 rodičov zbierali od 12. do 17. februára. Prieskum sa zameriaval na aktuálne postoje a skúsenosti rodičov s online dištančným vzdelávaním žiakov na druhom stupni základných škôl.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Viac ako polovica opýtaných rodičov (54 percent) bolo občas nútených technicky pomôcť dieťaťu, aby mohlo komunikovať so školou a učiť sa na diaľku. Pomáhali napríklad s pripojením na internet, inštaláciou webkamery či reproduktorov, nastavovaním programov či riešením technických problémov. Veľmi často deťom muselo pomáhať 23 percent rodičov. Rovnaký počet opýtaných deťom pomáhať nemuselo.

reklamná správa

Takmer 80 percent rodičov, ktorí deťom pomáhali, sa nanajvýš poradilo s partnerom. Poskytnutie technickej pomoci tak zvládli sami. Iných ľudí, napríklad rodinu, známych či odborníkov na počítače požiadalo o pomoc 13 percent. Pomoc od školy žiadalo 7 percent opýtaných a jedno percento poprosilo o pomoc ďalšieho rodiča zo školy.

reklamná správa

(SITA, bh, adz;mma, foto: webnoviny/sita/ilustračné)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím