Všetci budú „slintať“ pri pohľade na maďarské ceny pohonných hmôt, tvrdí Gyimesi
Minister hospodárstva Richard Sulík podviedol premiéra, podviedol Slovnaft a v konečnom dôsledku poškodil všetkých občanov Slovenskej republiky, uviedol na sociálnej sieti poslanec György Gyimesi (OĽaNO).
„A nič na tom nezmenili ani víkendové diskusie, v ktorých nezaznel ani jeden jediný argument vyvracajúci moje tvrdenia, že týmto postojom spôsobil škodu zhruba 2,3 miliardy eur, ktorú pocítia občania na čerpacích staniciach v podobe ceny pohonných hmôt alebo v podobe ich nedostatku,“ dodal.
„Keď som sa vyjadril, že Richard Sulík je lenivým ministrom, myslel som na to, že jeho zhruba 15 až 20 návštev Dubaja počas jeho ministrovania priniesli Slovensku efekt v podobe návštevy Geissenovcov. Ak by aspoň toľko času venoval ropnému embargu, dnes by sme veselo aspoň tri roky tankovali za ,naše’ ceny alebo mali dostatok zdrojov na kompenzáciu nárastu cien,“ napísal Gyimesi. Podľa neho Sulík situáciu podcenil, preto budeme všetci „len slintať pri pohľade na maďarské ceny“ pohonných hmôt a „tešiť“ sa z toho, že sme v Únii pápežskejší ako pápež.
Premiér Eduard Heger v piatok 3. júna v reakcii na výzvu Gyimesiho, aby Sulík odstúpil z postu ministra hospodárstva, poslancovi OĽaNO odporučil, aby sa v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí najskôr rozprával s ministrom a až potom s médiami. „Pri rokovaniach na úrovní lídrov nadväzuje predseda vlády na rokovania rezortných ministrov, v tomto prípade ministerstva hospodárstva. A dorokuje veci, ktoré ostali na úrovni rezortných ministrov otvorené,” uviedol v stanovisku premiér s tým, že každý rezort má konať tak, aby to bolo vždy v záujme Slovenskej republiky. Heger povedal, že nateraz nemá vedomosť, že by konali v neprospech našich záujmov.
Zdroj: (SITA, mt;isu)
Odporúčané články
Predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok, pri príležitosti osláv 17. novembra zverejnil stanovisko, v ktorom vyjadril ostrú kritiku opozície, pričom poukázal na potrebu skutočnej demokracie. Vo svojich vyjadreniach nezabudol zdôrazniť hodnoty slobody a rešpektu.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.