Máte pocit, že si viac nerozumiete? TOTO sú znaky upadajúceho vzťahu

Zdravo fungujúci vzťah nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. Vyžaduje si budovanie, starostlivosť a treba na ňom neustále pracovať. Občas zisťujeme, že jeho kvalita výrazne upadá. Nevera, závislosť na alkohole či strata záujmu patria medzi typické znaky zhoršujúceho sa vzťahu, no existuje oveľa viac drobnejších, rovnako závažných problémov, ktoré často prehliadame.
Odpor a opovrhovanie
Jedná sa o jeden z najvážnejších symptómov nefunkčného vzťahu. K takýmto pocitom často dochádza, keď sa človek cíti zanedbávaný, čo môže viesť k horkosti a stúpajúcemu hnevu. Akonáhle sa vzťah dostane do tohto bodu, je veľmi ťažké ho dostať späť do normálu.
Nulová komunikácia
Kedysi ste si mohli povedať hocičo a po príchode domov ste hneď bežali za partnerom s najnovšími klebetami. Práve rozprávanie o každodenných maličkostiach ale i dôležitých pocitoch tvoria základ zdravého vzťahu. Ak máte niečo na srdci, rozprávajte sa o tom, nikdy v sebe svoje pocity neduste, môžete tak situáciu len zhoršiť.
Žiadna náklonnosť
Bozky, objatia, či trocha flirtu pridávajú do vzťahu iskru. Ak si už na seba nedokážete nájsť čas, napríklad pri večeri, niekde bude problém. Ako často si s partnerom vymieňate intímne pocity? Zdieľanie vzájomných pocitov vplýva na seba-odhalenie a prejav zraniteľnosti.
Neúcta
Vzájomný rešpekt budujú pevné korene partnerského vzťahu. Neúcta občas vyplýva z neschopnosti rešpektovať názor druhého. Urážky, znevažovanie, či nemiestna kritika toho druhého sú receptom na hotovú katastrofu. Treba sa naučiť rešpektovať rozhodnutia toho druhého.

Odporúčané články

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) eviduje od roku 2020 viac ako 14-tisíc novodiagnostikovaných poistencov s rakovinovými ochoreniami, ktorých príčinou môže byť ľudský papilomavírus (HPV). Vírus sa týka žien aj mužov a podľa aktuálnych údajov je ním infikovaných viac ako 80 % sexuálne aktívnej populácie.

Záchranná zdravotná služba ZaMED vyzýva na opatrnosť pri letných festivaloch, ktoré každoročne prilákajú tisícky ľudí. Záchranári často zasahujú pri kolapsoch z tepla, úrazoch či intoxikáciách. „Najčastejšou príčinou ich zásahov sú ľudia pod vplyvom návykových látok,“ hovorí záchranár a vedúci Tréningového centra ZaMED Patrik Brna.

Napriek zníženej DPH ceny obedových menu v reštauráciách na Slovensku stúpajú. V niektorých prevádzkach sa cena za obed blíži až k hranici desiatich eur. Vývoj cien odhalil výrazné rozdiely medzi regiónmi.