PR 21.03.18

Úspešné duo na košickom gymnáziu

foto: shutterstock

V súčasnosti sa u nás ukazuje, že ak človek ovláda anglický jazyk poriadne, oplatí sa mu to viac, než keď pozná viacero jazykov len zbežne. S touto znalosťou prichádza niekoľko výhod – viac pracovných príležitostí i lepší plat. Výborná angličtina je prínosom aj v odbore IT.

Informatika sa často skloňuje so slovami ako úspešná kariéra či istá práca. Zamestnať sa v tejto oblasti dnes v Košicach naozaj nie je problém. Potvrdil to aj Roman Klimčík zo spoločnosti GlobalLogic: „IT je práve to odvetvie, v ktorom má človek možnosť sa realizovať aj v Košiciach a pracovať na špičke technológií súčasnosti.“ 

Podľa jeho slov očakáva zamestnávateľ v tomto smere tri veci – angličtinu, samostatnosť a radosť z práce. Je teda úplne ideálne, ak sa študenti venujú obom oblastiam naraz – angličtine aj informatike. Možné to bude od budúceho školského roka aj na Súkromnom gymnáziu FUTURUM v Košiciach. Škola je známa výbornými podmienkami na stredoškolské štúdium. Čím všetkým vyniká?

Myslí na budúcnosť

Podľa slov študentov tejto školy si tu mladí ľudia najviac cenia osobitý prístup učiteľov. Ak atmosféra počas hodín nie je napätá, učenie je efektívnejšie a prístupnejšie na diskusiu o danej látke. „Študenti sú od začiatku vedení k systému vysokoškolského štúdia. Snažíme sa rozvíjať ich hlad po poznaní a potrebu celoživotne sa vzdelávať,“ vyjadril sa Tibor Kollár, riaditeľ Súkromného gymnázia FUTURUM. 

Škola v centre mesta v septembri otvorí brány všetkým študentom so záujmom o odbor IT. Gymnázium s rozšíreným vyučovaním informatiky bude zahŕňať aj posilnenú výučbu matematiky a anglického jazyka. Postarajú sa o to profesionálni zahraniční pedagógovia, takzvaní native speakeri z Británie i USA. 

Štúdium informatiky zlepšuje logické myslenie, kreativitu i schopnosť riešiť problémy.foto: shutterstock
Štúdium informatiky zlepšuje logické myslenie, kreativitu i schopnosť riešiť problémy. foto: shutterstock

IT spojí teóriu s praxou

V rámci štúdia IT na tomto gymnáziu budú teda okrem predmetov pre bežné všeobecné vzdelanie aj predmety odborné, zamerané na informatiku - databázové systémy, počítačová grafika, objektovo orientované programovanie a počítačové siete. 

Navyše žiakov obohatia prednášky odborníkov z praxe. Škola má v tomto smere rozpracovanú spoluprácu s viacerými firmami. Jej cieľom je spojiť teóriu s praxou, čo študenti ocenia aj v budúcnosti.

Certifikáty CISCO

Absolventi tohto odboru pocítia jeho výhody aj na vysokej škole zameranej na informatiku či pri hľadaní práce. Po skončení štúdia totiž dostanú certifikáty CISCO, a to na úrovniach CCNA 1 až CCNA 4. Vďaka tomu si nájdu prácu v IT firme ľahko aj bez vyššieho vzdelania, čo je pri gymnáziách neobvyklé.

Veľký význam majú v tomto zmysle ročníkové práce študentov. Hodnotiť ich budú aj odborníci z reálnych firiem, ktoré si takto de facto vytypujú svojich budúcich zamestnancov. 

Budúcnosť umelej inteligencie na gymnáziu FUTURUM
Ak sa chcete s touto školou a jej novým odborom zoznámiť, môžete si vyskúšať otvorenú hodinu informatiky zameranú na budúcnosť umelej inteligencie. Uskutoční sa 28. marca o 12.30. Ak vás štúdium zaujme, prihlášku je možné poslať do 10. apríla. Prijímacie skúšky sa uskutočnia 14. mája v hlavnom termíne, v náhradnom 17. mája. Testy budú zamerané na slovenský jazyk a matematiku.  

 

Úspech nielen v angličtine
Dôkazom, že znalosť angličtiny pomáha uplatniť sa aj v informatike, je študent Súkromného gymnázia FUTURUM Marián Vinicay. Napriek tomu, že je študentom bilingválneho gymnázia a nie IT odboru, aktuálne postúpil do finále Junior Internet. Je to súťažná konferencia, ktorá znamená odrazový mostík pre nováčikov v oblasti webového programovania, grafiky, dizajnu či mobilných aplikácií. Práve v rámci poslednej spomenutej sféry sa do súťaže zapojil Marián, a to so svojou aplikáciou iDays - Meniny & Narodeniny.

 

(SZ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím