13.07.18

Koho vidia košické osobnosti na futbalovom Olympe?

foto: tasr

Svetový šampionát vo futbale v Rusku vrcholí. Z porcie 64 zápasov sú na programe už len posledné dva. Zajtra o 16. hodine si to v Petrohrade v súboji o bronz rozdá Anglicko a Belgicko. No a v nedeľu o 17. hodine proti sebe nastúpia Francúzsko a Chorvátsko v boji o titul. 

Krajina pri Jadrane je hore nohami. Chorváti sú vo finále po prvý raz v histórii. Už teraz je isté, že dosiahnu viac ako generácia Davora Šukera, ktorá v roku 1998 získala bronz. Francúzi sú vo finále tretíkrát. Na titul siahli len v roku 1998. V nedeľu bude celý svet sledovať duel takticky skvele hrajúcich Francúzov a odhodlaných a nezlomných Chorvátov, ktorí majú v nohách tri predĺženia so šťastným koncom.

Pred MS sme v našej ankete oslovili košické osobnosti a pýtali sa, koho na turnaji favorizujú. Dnes už vedia, či mali presnú mušku. Tentoraz sme im položili tri otázky:

1. Koho tipujete, že získa titul majstra sveta?

2. Čo vás na turnaji najviac potešilo a čo sklamalo?

3. Ktorý hráč je podľa vás najväčšou hviezdou MS?


Rudolf Schuster - exprezident SR
1. Fandiť budem Francúzom.
2. Sklamali ma Nemci a najmä Brazílčania, ktorým som fandil najviac a veril, že sa dostanú do finále. Potešila ma výborne zvládnutá organizácia, aj keď na začiatku boli pochybnosti, a skvelá atmosféra na štadiónoch.
3. Prekvapil ma dosť Francúz Mbappé, sklamal zasa Neymar, ktorý mnohokrát simuloval.

Vincent Lukáč - hokejová legenda 
1. Zmýlil som sa, keď som čakal, že Belgičania prejdú cez Francúzov. Pre mňa je veľkým finálovým favoritom Francúzsko. Iste, Chorváti sú mi bližší, slovanský národ im predsa musí fandiť. Majú vynikajúce mužstvo, hoci všetci hráči pôsobia mimo svojej domoviny. Chorváti mali aj šťastie, dvakrát zvládli penaltový rozstrel, potom predĺženie. 
2. Dejiskom turnaja som nadšený, Rusi tromfli celý svet štadiónmi, organizáciou, závidím tým, čo tam boli, ale kvalita futbalu? Tragédia. Videl som veľmi málo dobrých zápasov. 
3. Turnaj ukázal celému svetu, ako sú preplatení hviezdni futbalisti. Ani nevedia, odkiaľ im peniaze padajú. A aj s esami ako Neymar, Messi, Ronaldo sa dá hrať. Futbal kazia tí, čo ho kŕmia miliónmi, no hráči by boli sprostí, ak by ich nechceli. Neymar či Messi, ktorých som čakal vo finále, už dávno doma pozerajú na turnaj v televízore.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Igor Timko - spevák
1. Máme to v skupine rozdelené. Podľa mňa vyhrajú Francúzi, brat Dušan stavia na Chorvátov. Dali sme si preto aj stávku.
2. Potešila ma nová generácia hráčov, ktorí sa predviedli zaujímavou hrou. Sklamal najmä Neymar, ktorý bol viac na zemi ako v hre.
3. Skvele hral Griezmann z Francúzska a Chorvát Modrič. 

Tibor Apa Egry - dídžej
1. Bol by som šťastný, ak by vyhralo Chorvátsko, fandím im.
2. Potešilo ma na majstrovstvách množstvo gólov, ktoré padli, a taktika niektorých tímov. Nepáčilo sa mi simulovanie množstva hráčov a ich teatrálne pády.
3. Vybrať jedného je veľmi ťažké, pretože tam bolo veľa skvelých hráčov, ale asi Modrič.

Peter Himič - riaditeľ Štátneho divadla Košice
1. Všetci okolo mňa tipujú na víťaza Francúzov, ja ako stály oportunista Chorvátov.
2. Nie som veľký futbalový fanúšik, majstrovstvá však sledujem. Potešila ma celková atmosféra turnaja bez agresívnych prejavov fanúšikov. A ako divadelníka ma sklamali herecké výkony simulujúcich futbalistov, ktoré boli až príliš priehľadné. Takto sa divadlo nehrá.
3. Za najväčšie hviezdy tohtoročných majstrovstiev považujem Chorváta Modriča a Francúza Griezmana. Páčil sa mi aj Brazílčan Coutinho.

reklamná správa

Pavol Petrík - producent
1. Veľmi fandím Chorvátom, srdcom to finále asi dajú, ale kvalita je zrejme na strane Francúzov, takže tipoval by som ich.
2. Videl som v televízii takmer všetky zápasy a oceňujem celkovú organizáciu turnaja vrátane bezpečnosti fanúšikov a krásnych štadiónov. Nepáčili sa mi „tanečky“ Neymara, ale to je len detail.
3. Pre mňa je hviezdou majstrovstiev celý tím Chorvátska, hráči okolo Modriča a Mandžukiča, ale aj vystupovanie ich fanúšikov. Slovanská krv sa u mňa asi nezaprie.

Chorvátsky futbalista Mario Mandžukič strelil v predĺžení proti Anglicku víťazný gfól, ktorý posunul jeho krajinu do historického finále. foto: tasr
Chorvátsky futbalista Mario Mandžukič strelil v predĺžení proti Anglicku víťazný gfól, ktorý posunul jeho krajinu do historického finále. foto: tasr

Zuzana Žirková - basketbalová legenda
1. Aj keď som teraz ako asistentka trénera Petra Jankoviča na sústredení s reprezentáciu do 16 rokov, futbalový šampionát aj tu sledujem veľmi pozorne. Smerom k finále by som mala povedať, že majstri sveta budú Chorváti, veď mám i teraz vedľa seba chorvátskeho kolegu - asistenta Tomislava Radoša. No a ten zápasy prežíva neskutočne. Pred pár dňami som bola na dovolenke v Chorvátsku, tam som okúsila s domácimi futbalový ošiaľ. Bližšie mám teda k tejto reprezentácii, len neviem, či ich tie tri predĺženia nebudú stáť zisk zlata. Francúzom môže k zlatu pomôcť ich disciplína. Hrajú presne to, čo potrebujú, a vychádza im to dokonale. Víťazstvo želám Chorvátom, ale triezvy pohľad mi hovorí, že skôr vyhrajú Francúzi.
2. Potešila ma atmosféra v hľadisku. Keď Chorváti cítia silnú divácku podporu, tak im rastú krídla. Sú emotívni a z tribún vedia dostať veľa energie.
3. Neviem, či by som spomenula jednu hviezdu. Skôr tímový duch Chorvátska.

Daniel Jendrichovský - generálny manažér basketbalistiek Good Angels 
1. Veľmi si želám, aby Chorváti zavŕšili svoju futbalovú rozprávku. Taká malá krajina je tak blízko k prvenstvu. Budem im fandiť od prvej minúty, aby Perišič netriafal iba žŕdky. No Francúzi v Rusku ukázali, že sú skvelí. Turnajom prechádzajú najpevnejším krokom. Srdce želá zlato Chorvátom, no reálne to vidím na titul pre Francúzov.
2. Potešilo ma, že som správne tipoval Chorvátov vo finále, keďže som vedel, ako majú poskladaný tím. Sklamalo ma Nemecko. Videl som ho vo finále, no poriadne som sa sekol, nepostúpili ani zo skupiny. Rátal som, že majú turnajové mužstvo...
3. Určite Modrič s Rakitičom. Potvrdilo sa, že stredová formácia Chorvátov má neskutočne veľa rozumu a skúseností. Dokázala meniť tempo, v každom zápase Chorvátov zahral okrem spomínaných hviezd niekto ďalší nadštandardne. 

Cyril Betuš - starosta MĆ Sídlisko Ťahanovce
1. Na víťaza tipujem Francúzsko aj keď by som to prial Chorvátom.
2. Sklamala ma Brazília a neustále filmujúci Neymar, potešili ma Chorváti a hlavne tá skutočnosť, že prekvapili nové futbalovo netradičné krajiny.
3. Podľa mňa nesklamal C. Ronadlo je to futbalový fenomén.

(HKL, TT, FER, JV)

[article slug="prezident-hc-kosice-v-chorvatskom-drese"][/article]

reklamná správa

Čítajte viac: futbal anketa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím