11.09.19

Botanickú neotvoria, až v polovici októbra

foto: Veronika Janušková

Od začiatku júla je Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach zatvorená kvôli rekonštrukcii. Hoci sa plánovalo jej otvorenie už koncom tohto týždňa, situácia sa zmenila. 

„Rekonštrukčné práce aktuálne meškajú z dôvodu oneskorenia zo strany dodávateľa. Po ukončení prác zamestnanci Botanickej záhrady UPJŠ ocenia zrekonštruované elektrické rozvody a zmodernizovaný interiér svojho pracoviska. Návštevníci sa môžu tešiť na vynovené vnútorné priestory, vstupnú halu, zmodernizovaný jeden zo skleníkov, ako aj na technicky a bezpečnostne vylepšený dolný bazén v areáli BZ, ktorý bude slúžiť na lepšiu prezentáciu vodných rastlín,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa UPJŠ Linda Babušík Adamčíková.

Predpokladané otvorenie Botanickej záhrady je naplánované na 15. október 2019.

reklamná správa

Čítajte viac: botanicka zahrada

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím