16.09.19

Brutálny útok v košickej MHD

ilustračná foto: Veronika Janušková

V košickej mestskej hromadnej doprave sa po vyše štyroch rokoch stal opäť prípad, keď opitý cestujúci brutálne fyzicky napadol vodičku električky.

Kým v júli roku 2015 sa vodička „previnila“ tým, že slušne vyzvala cestujúceho, aby v zmysle prepravného poriadku Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) opustil električku, keďže jeho pes nemal náhubok, tentoraz bola bez príčiny napadnutá jej kolegyňa.

Bezdôvodný útok

Poľutovaniahodný prípad sa udial uplynulú sobotu o 5.22 hod. Na zastávke Nová nemocnica smerom ku kinu Družba doposiaľ neznámy páchateľ bezdôvodne a bez akejkoľvek predchádzajúcej komunikácie otvoril dvere do kabíny a boxerským úderom do tváre v oblasti očí knokautoval prekvapenú vodičku električky.

Neznámy páchateľ jej spôsobil zranenia pravej časti hlavy a pravého oka, ktoré si vyžiadali jej práceneschopnosť. Zároveň bola ošetrená na traumatológii a odvtedy absolvovala ďalšie odborné lekárske vyšetrenia.

Páchateľ boxerským úderom zaútočil priamo na tvár vodičky. Foto: mk
Páchateľ boxerským úderom zaútočil priamo na tvár vodičky. Foto: mk

„Hrdina“ ušiel

Opitý cestujúci, ktorý už niekoľko minút predtým podľa výpovede ďalšieho vodiča kopal do inej električky, sa po tomto brutálnom čine dal „hrdinsky“ na útek. Zvyšní dvaja cestujúci pomohli vodičke spamätať sa z útoku, poskytli jej pomoc a privolali záchranku. Električka bola potom odtiahnutá do vozovne.

Vodička v nedeľu podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Obvodnom oddelení Policajného zboru Košice-Západ.

Páchateľa hľadajú

„Dôrazne odsudzujeme akékoľvek fyzické násilie voči zamestnancom DPMK a už tobôž takýto chrapúnsky útok na ženu – vodičku električky. Mladá žena u nás pracovala len rok, nikdy sme na ňu nezaznamenali sťažnosti a boli sme s jej prácou veľmi spokojní. Veľmi nás mrzí, čo sa stalo, a veríme, že polícia čo najskôr nájde páchateľa. Dopomôcť by k tomu mal aj kamerový záznam, ktorý chceme poskytnúť polícii,“ uviedol generálny riaditeľ a člen Predstavenstva DPMK Vladimír Padyšák.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím