24.06.20

Covid-19 potvrdili aj na Košickej záchranke

Foto: Veronika Janušková

V utorok (23. 6.) ráno potvrdili ochorenie Covid-19 aj bývalej administratívnej pracovníčke Košickej záchranky.

Informácie sme zisťovali na základe anonymného mailu, ktorý nám prišiel do redakcie v stredu. Uvádza sa v ňom, že pracovníčka už minulý týždeň prišla do styku s množstvom zamestnancov. Podľa pisateľa zamestnávateľ postupoval nekompetentne a nejednoznačne.

„Je na smiech, že organizácia, ktorá v tomto smere riešila krízové situácie, nedokáže jednoznačne zaujať stanovisko a dohodnúť sa vo vzťahu k svojim zamestnancom ihneď,“ píše sa v e-maile.

Kto na magistráte šíril COVID-19?

Viac k téme

24.06.20
Kto na magistráte šíril COVID-19?

Postupujú podľa nariadenia

„Ide o našu bývalú zamestnankyňu, ktorá v našej organizácii skončila pracovný pomer minulý týždeň v stredu (17. 6.). V priebehu víkendu nám oznámila, že sa ide dať testovať. Potvrdenie o pozitívnom teste sme dostali v utorok,“ hovorí hlavný zdravotnícky záchranár Vladimír Hosa z Košickej záchranky.

Podľa jeho slov organizácia postupovala podľa pokynov a nariadení hlavného hygienika. Ľudia, ktorí boli v priamom kontakte so zamestnankyňou, sú v domácej karanténe, a dnes hneď ráno (streda 24. 6.) boli aj testovaní.

Ostatní administratívni pracovníci budú testovaní tiež v priebehu dnešného dňa. „Urobili sme všetky opatrenia v rámci prevencie. Všetky administratívne priestory sme už vydezinfikovali,“ povedal V. Hosa s tým, že táto bývalá pracovníčka neprišla do kontaktu so žiadnou záchranárskou posádkou.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac
reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím