12.09.19

Ďalšie grilovanie kandidátov

ilustračná foto: Veronika Janušková

Výberové konania na posty riaditeľov mestských podnikov pokračovali včera popoludní verejnými vypočutiami troch najlepších uchádzačov na miesto riaditeľa Tepelného hospodárstva Košice.

Tých predpoludním z neverejného vypočutia spojeného s prezentáciou stratégie rozvoja spoločnosti posunula do finále výberová komisia zložená z odborných zástupcov magistrátu mesta Košice, poslancov, odborníkov z externého prostredia a zástupcov zamestnancov.

Finálová trojka

Do finálovej trojky sa dostal vedúci obchodného zastúpenia spoločnosti Sarmat Jaromír Kuruc, súčasný poverený riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč a vedúci kontroly rizika skupiny VSE Lukáš Štefanik.

Jaromír Kuruc je absolventom Vysokej školy technickej v Košiciach. V košickej Teplárni pracoval v rokoch 2003 až 2006 ako výrobný riaditeľ a v roku 2007 bol riaditeľom košickej Teplárenskej spoločnosti.

Jaroslav Tkáč je absolventom Technickej univerzity, kde študoval na Strojníckej fakulte. V spoločnosti Tepelné hospodárstvo pracuje od roku 1993 doteraz. Začínal ako prevádzkový technik, vedúci oddelenia výroby, námestník riaditeľa a od decembra 2018 je povereným riaditeľom.

Lukáš Štefanik vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Svoju kariéru začal v spoločnosti NESS Slovensko. Od septembra 2011 pracuje v spoločnosti Východoslovenská energetika Holding. Prešiel pozíciami kontrolóra financií, správcu pokladnice a dodnes pracuje ako vedúci sekcie kontroly rizík. 

Aj včera sa mohla verejnosť od 14. hod. v malej zasadačke magistrátu mesta zúčastniť ich verejného vypočutia. Každý z trojice finalistov mal k dispozícií 45 minút. Počas nich mal kandidát 10 minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút mohol využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút mal určených na zodpovedanie otázok verejnosti.

Výsledky v pondelok

Verejné vypočutia si môžu záujemcovia pozerať aj na facebookovej stránke mesta Košice. Ďalšie nasleduje aj dnes, tentoraz však od 13. hod. Verejnosť sa bude môcť oboznámiť s víziami najlepších kandidátov na post riaditeľa K13- Košické kultúrne centrá.

Mená najlepších uchádzačov na riaditeľov mestských podnikov (BPMK, DPMK, TEHO a K13) budú zverejnené v pondelok 16. septembra 2019.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím