10.12.19

Do Prešova prúdi pomoc aj z Košíc

foto: TASR

Slováci ukázali srdce a solidárnosť. Do Prešova, kde v piatok zničil výbuch plynu 12-poschodový vežiak s niekoľkými desiatkami bytov, prúdi pomoc zo všetkých strán.

Ľudia z bytovky ostali bez strechy nad hlavou a najnutnejších vecí na prežitie. 

Mohutná vlna solidarity

Tragédia zdvihla na celom Slovensku mohutnú vlnu solidarity. K obetiam smutného príbehu takmer okamžite začala prúdiť materiálna a finančná pomoc od občanov a inštitúcií z rôznych kútov krajiny.

Podľa informácií od hovorcu mesta Prešov Vladimíra Tomeka dosiahla cez víkend výška finančnej pomoci na transparentnom účte 1,4 milióna eur. V tom sú zahrnuté len peniaze od súkromných darcov. Ďalší milión zo svojho rezervného fondu prisľúbil predseda vlády Peter Pellegrini.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Košičania neváhali

Bokom nezostali ani Košičania. Primátor mesta Jaroslav Polaček (nezávislý) predloží na štvrtkové rokovanie mestského zastupiteľstva uznesenie o nenávratnej finančnej pomoci pre mesto Prešov vo výške 50-tisíc eur. „Som presvedčený, že návrh jednohlasne schválime a aj takýmto spôsobom vyjadríme súdržnosť a solidaritu našim susedom,“ hovorí J. Polaček. Jeho ponuka na ďalšiu pomoc vo forme napríklad ubytovania pre postihnuté rodiny ďalej trvá.

Solidárnosť s Prešovčanmi ukázali aj poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK). Na pondelkovom zastupiteľstve jednohlasne schválili finančnú pomoc vo výške 100-tisíc eur. Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku pôjdu financie pravdepodobne z rezervného fondu kraja. 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím