09.12.19

Slováci ukázali veľké srdce. Ľuďom z Prešova prispeli státisícmi eur

zdroj: TASR

Piatkový tragický výbuch plynu v paneláku v Prešove nenechal chladným nikoho. Slováci sa spojili a ukázali veľké srdce. 

Na Mukačevskej ulici došlo k výbuchu jedného z dvanásťpodlažných obytných domov. Výbuch plynu v obytnom dome okrem obetí na životoch a zranení spôsobil aj to, že mnohí ľudia stratili strechu nad hlavou. 

Ako informoval v pondelok (9. 12.) hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, na oficiálny účet mesta Prešov na pomoc ľuďom zasiahnutým výbuchom domu na Mukačevskej ulici bolo do tejto chvíle poslaných viac ako 1 400 000 eur. „Srdečne ďakujeme všetkým darcom. V tejto sume nie je zahrnutá finančná pomoc z Úradu vlády SR, ide o peniaze od individuálnych darcov,“ vysvetlil. 

Hovorca zároveň dodal, že krízový štáb bude pravdepodobne zasadať v pondelok 9. 12. 2019 o 15.00 hod. Situácia sa však stále vyvíja, a preto sa čas zasadnutia môže ešte zmeniť.

Ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove môže stále pomôcť:
Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
Variabilný symbol: 6122019.

 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím