01.12.18

Dopravná nehoda si vzala ďalší ľudský život!

ilustračné foto: pexels

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v piatok (30. 11.) večer medzi obcami Seniakovce v okrese Prešov a Budimír v okrese Košice - okolie vyhasol jeden ľudský život.

Informoval o tom v sobotu hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik. „V smere od Budimíra viedla 54-ročná žena z Nižného Hrabovca v okrese Vranov nad Topľou osobné auto Ford Galaxy s prívesom. Počas jazdy sa z doposiaľ nezistenej príčiny odopol príves a ten následne prešiel do protismeru, kde prednou ľavou časťou narazil do prednej ľavej časti oproti idúceho osobného auta Volkswagen Golf, ktoré viedol 33-ročný muž z Herľan v okrese Košice - okolie. Vodič Golfu utrpel ťažké zranenia, následkom ktorých na mieste dopravnej nehody podľahol,“ uviedol Džobanik.    

reklamná správa
 

Polícia začala trestné stíhanie

Hmotné škody boli podľa jeho slov vyčíslené na 6 000 eur. „Okolnosti vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Dychová skúška na alkohol u vodičky bola s negatívnym výsledkom,“ doplnil Džobanik. 

Prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Na miesto činu bol privolaný súdny znalec z odboru dopravy, ktorý bude podľa Džobanika prizvaný aj k vykonaniu znaleckého posudku.    

reklamná správa

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím