22.05.19

DPMK štrajkuje!

foto: Veronika Janušková

Od ôsmej hodiny ráno v Košiciach nepremáva mestská hromadná doprava. Zamestnanci Dopravného podniku mesta Košice vstúpili už do druhého ostrého štrajku, ktorý potrvá až do 12-tej hodiny.

Na začiatku štrajku primátor mesta Jaroslav Polaček (nezávislý) prišiel na Staničné námestie.

„Mňa veľmi mrzí, že odborári nie sú ochotní dodržiavať ani základné atribúty zákona, keďže ten hovorí o trojdňovej výzve pre zamestnávateľa pred štrajkom. Je to preto, aby nielen samospráva ale aj záchranné zložky sa mohli pripraviť na to, čo môže štrajk spôsobiť,“ uviedol primátor, ktorý sa o štrajku dozvedel iba včera popoludní.

„Napriek tomu som rád, že sa podarilo zabezpečiť aspoň jednu linku označený ako „H“ k nemocniciam, a tak vieme zmierniť problémy, ktoré so štrajkom súvisia. Tiež ma mrzí, že sa z ľudí stávajú rukojemníci zamestnancov DPMK, hoci som im verejne prisľúbil, že 1. júla budem informovať o všetkých opatreniach, ktoré pre podnik pripravíme.“

Primátor požiadal aj mestskú políciu, aby bola na zastávkach a informovala cestujúcich.

Zástupcovia odborárov sa k štrajku nechceli vyjadrovať, uviedli, že svoje stanovisko povedia o 12.30 hod. Štrajk DPMK ďalej sledujeme.

DPMK počas štrajku zabezpečí dopravu do košických nemocníc

Viac k téme

21.05.19
DPMK počas štrajku zabezpečí dopravu do košických nemocníc
 

Dopravný podnik je dnes opäť v ostrom štrajku

Viac k téme

22.05.19
Dopravný podnik je dnes opäť v ostrom štrajku
 

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Foto: Veronika Janušková 

(JV)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím