03.09.18

Gymnázium Poštová otvorilo nový školský rok za účasti košického župana

foto: ksk

Prvý deň nového školského roka na Gymnáziu Poštová v Košiciach sa začal netradične. Na jeho oficiálne otvorenie v pondelok 3. septembra prišiel prehovoriť aj predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK sa po letných prázdninách vrátilo viac než 25-tisíc žiakov.

Nový školský rok otvoril predseda KSK Rastislav Trnka na Gymnáziu Poštová v Košiciach, ktoré bolo v minulom školskom roku podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) 3. najlepším gymnáziom na Slovensku.

reklamná správa

Úspešný projekt Panoráma pokračuje!

Využite šancu vybrať si byt medzi prvými.

Zistite viac

Šikovní študenti odchádzajú za hranice

„Našou snahou je vytvárať podmienky pre kvalitné zázemie na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK a posúvať úroveň vzdelávania a aktivít na školách. Gymnázium Poštová dlhodobo prináša nadštandardné podmienky pre rozvoj žiakov, čo potvrdzujú aj ich úspechy na národných i medzinárodných súťažiach,“ uviedol Trnka. 

Dodal, že mnohí z nich však po skončení strednej školy odchádzajú študovať do iných regiónov Slovenska alebo do zahraničia.

„Naša spoločnosť však potrebuje kvalitných odborníkov a šikovných mladých ľudí aj doma, na východe. KSK bude pomáhať k vzniku nových pracovných miest, aby mladí ľudia v našom kraji zostali, ak odídu, aby sa vrátili, zamestnali sa s očakávaným hodnotením a ostali tu žiť aj po skončení študentských čias,“ povedal župan.

foto: ksk
foto: ksk

reklamná správa

Úspešný projekt Panoráma pokračuje!

Využite šancu vybrať si byt medzi prvými.

Zistite viac

Z Košíc na prestížne univerzity

„Odliv mladých ľudí súvisí s možnosťami sebarealizácie počas a po skončení štúdia. Naši absolventi vyhľadávajú predovšetkým prestížne univerzity, prevažne v zahraničí, ako sú napríklad Cambridge a Imperial Collage v Anglicku alebo Karlova univerzita v Prahe,“ uviedol riaditeľ Gymnázia Poštová Otto Révész. 

Dodal, že nemalou mierou sa na ich odchode podieľa aj nízke platové hodnotenie v našom kraji po skončení vysokej školy. „Riešenie vidím v spolupráci vysokých škôl so zamestnávateľmi a v ich motivácii rôznymi benefitmi,“ doplnil Révész.

foto: ksk
foto: ksk
Úspechy Gymnázia Poštová
Gymnázium Poštová už roky patrí medzi najlepšie gymnáziá na Slovensku, v rebríčkoch hodnotenia INEKO mu každý rok patria popredné priečky. V minulom školskom roku sa jeho študenti zúčastnili viacerých medzinárodných súťaží, na ktorých získali niekoľko ocenení, napríklad zlatú medailu z Olympiády Európskej únie v prírodných vedách (EUSO) v Ľubľane, striebornú medailu z Medzinárodnej matematickej olympiády v rumunskom Kluži, striebornú medailu z Turnaja mladých fyzikov v Pekingu a mnohé ďalšie.


Foto: Facebook/Rasťo Trnka

(PS)

Prezident Andrej Kiska odštartoval školský rok v Košiciach

Viac k téme

03.09.18
Prezident Andrej Kiska odštartoval školský rok v Košiciach

reklamná správa
​​​​​

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím