03.09.18

Gymnázium Poštová otvorilo nový školský rok za účasti košického župana

foto: ksk
DNES
Zdieľať článok:

Prvý deň nového školského roka na Gymnáziu Poštová v Košiciach sa začal netradične. Na jeho oficiálne otvorenie v pondelok 3. septembra prišiel prehovoriť aj predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK sa po letných prázdninách vrátilo viac než 25-tisíc žiakov.

Nový školský rok otvoril predseda KSK Rastislav Trnka na Gymnáziu Poštová v Košiciach, ktoré bolo v minulom školskom roku podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) 3. najlepším gymnáziom na Slovensku.

reklamná správa

Šikovní študenti odchádzajú za hranice

„Našou snahou je vytvárať podmienky pre kvalitné zázemie na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK a posúvať úroveň vzdelávania a aktivít na školách. Gymnázium Poštová dlhodobo prináša nadštandardné podmienky pre rozvoj žiakov, čo potvrdzujú aj ich úspechy na národných i medzinárodných súťažiach,“ uviedol Trnka. 

Dodal, že mnohí z nich však po skončení strednej školy odchádzajú študovať do iných regiónov Slovenska alebo do zahraničia.

„Naša spoločnosť však potrebuje kvalitných odborníkov a šikovných mladých ľudí aj doma, na východe. KSK bude pomáhať k vzniku nových pracovných miest, aby mladí ľudia v našom kraji zostali, ak odídu, aby sa vrátili, zamestnali sa s očakávaným hodnotením a ostali tu žiť aj po skončení študentských čias,“ povedal župan.

foto: ksk
foto: ksk

reklamná správa

Z Košíc na prestížne univerzity

„Odliv mladých ľudí súvisí s možnosťami sebarealizácie počas a po skončení štúdia. Naši absolventi vyhľadávajú predovšetkým prestížne univerzity, prevažne v zahraničí, ako sú napríklad Cambridge a Imperial Collage v Anglicku alebo Karlova univerzita v Prahe,“ uviedol riaditeľ Gymnázia Poštová Otto Révész. 

Dodal, že nemalou mierou sa na ich odchode podieľa aj nízke platové hodnotenie v našom kraji po skončení vysokej školy. „Riešenie vidím v spolupráci vysokých škôl so zamestnávateľmi a v ich motivácii rôznymi benefitmi,“ doplnil Révész.

foto: ksk
foto: ksk
Úspechy Gymnázia Poštová
Gymnázium Poštová už roky patrí medzi najlepšie gymnáziá na Slovensku, v rebríčkoch hodnotenia INEKO mu každý rok patria popredné priečky. V minulom školskom roku sa jeho študenti zúčastnili viacerých medzinárodných súťaží, na ktorých získali niekoľko ocenení, napríklad zlatú medailu z Olympiády Európskej únie v prírodných vedách (EUSO) v Ľubľane, striebornú medailu z Medzinárodnej matematickej olympiády v rumunskom Kluži, striebornú medailu z Turnaja mladých fyzikov v Pekingu a mnohé ďalšie.


Foto: Facebook/Rasťo Trnka

(PS)

Prezident Andrej Kiska odštartoval školský rok v Košiciach

Viac k téme

03.09.18
Prezident Andrej Kiska odštartoval školský rok v Košiciach

reklamná správa
​​​​​

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím