09.03.20

Hromadné podujatia rušia aj niektoré košické mestské časti

ilustračné foto: Veronika Janušková

Niektoré košické mestské časti (MČ) rušia svoje hromadné podujatia, dôvodom je prevencia pred šírením nového koronavírusu. Informujú o tom na svojich webových stránkach.

MČ Staré Mesto a Nad Jazerom obmedzili všetky plánované hromadné akcie a aktivity v mesiaci marec, ktoré mali priamo organizovať a kde by sa mohlo na jednom mieste stretnúť viac navzájom neznámych ľudí, detí alebo seniorov.

Všetky svoje plánované podujatia zrušila aj MČ Sídlisko KVP. Väčšinou ide o podujatia pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (MDŽ) či uvítania novorodencov. Určenie náhradných termínov nevylučujú.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Cvičenie i kultúrne podujatia 

V tomto týždni MČ Juh v rámci preventívnych opatrení pristúpila k zatvoreniu celej prevádzky Spoločensko–relaxačné centrum. V rámci Kultúrno-spoločenského centra Južan zrušila všetky hromadné plánované cvičenia a tiež kultúrne podujatie pri príležitosti MDŽ či členskú schôdzu denného centra seniorov. Návštevy klientov Zariadenie opatrovateľskej služby na Mlynárskej ulici sú zakázané.

V MČ Dargovských hrdinov na základe odporúčania regionálnej hygieničky a mesta Košice do odvolania zrušili kultúrno-spoločenské aktivity v dennom centre s vyššou koncentráciou ľudí. Denné centrum a rekondično-relaxačné centrum (v suteréne) uzavrela MČ Staré mesto.

Dezinfekcia rúk 

MČ Nad Jazerom do odvolania uzavrela Centrum materiálnej pomoci na miestnom úrade. MČ Sever pripomína, že platí prísny zákaz návštev v Zariadení opatrovateľskej služby na ulici Ťahanovské riadky. Občanov vyzýva, aby pred osobnou návštevou úradu uprednostnili iné formy komunikácie.

Sídlisko Ťahanovce obyvateľov upozorňuje, aby v prípade návštevy miestneho úradu pri vstupe do budovy vykonali dezinfekciu rúk prostredníctvom pripraveného dezinfekčného prostriedku, ktorý je umiestnený na recepcii úradu.

Všetky kultúrne, spoločenské a športové podujatia s vyššou koncentráciou organizované vo vlastnej réžii od pondelka pozastavilo aj mesto Košice.

Čítajte aj: 

(TASR) 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím