25.05.20

Igor Matovič: Silní chlapci ukázali srdce

foto: TASR

Zo šesťhodinovej blokády diaľnice do Bratislavy ostalo pri spomalenej jazde v kolóne. Keďže „silní chlapci“ povolili, premiér Igor Matovič (OĽaNO) ich prijal za okrúhlym stolom, kde podľa jeho slov prebehol konštruktívny dialóg.

Štrajk ukončili o 9.30 hod. a prijali Matovičovo pozvanie na úrad vlády, kde prebrali problematiku epidemiológie. Zástupcovia Únie fitnes centier Slovenska (ÚFS) zároveň predostreli hygienicko-bezpečnostné podmienky, za ktorých by posilňovne mohli otvoriť.

Veci nevycucané z prsta

Vláda i majitelia fitnescentier potvrdili, že budú spoločne rešpektovať rozhodnutie konzília odborníkov v prípade možného otvorenia týchto športových prevádzok. „Nie sú to z prsta vycucané veci, niečo, čím chceme niekomu cielene ublížiť,“ uviedol premiér na adresu rozhodnutí konzília. Podľa jeho slov bolo veľmi prospešné, že majitelia fitnesprevádzok mohli priamo na mieste okrem predstavení svojich argumentov počuť aj protinázor.

Aj Pavol Kiseľ z ÚFS označil diskusiu za konštruktívnu. „Som rád, že sme mohli vysvetliť náš pohľad a podať naše vysvetlenie, prečo si myslíme, že v našich prevádzkach možno dodržať všetky podmienky stanovené hygienikmi,“ uviedol Kiseľ.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Poukážky ako kompenzácia?

Premiér zároveň naznačil, že ak sa verdikt hygienikov nezmení a fitnescentrá bude možné otvárať pri pokračovaní priaznivej epidemiologickej situácie až od 3. júna, štát by mohol hľadať nástroje, ako zmierniť fitnescentrám ekonomické straty, vyplývajúce z faktu, že sú najdlhšie zatvorenými prevádzkami v mimoriadnej situácii.

Napríklad formou určitých poukážok pre klientov fitnescentier. ÚFS kritizovala fakt, že fitnescentrá neboli otvorené ani v rámci ostatnej štvrtej fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s novým koronavírusom.

Cestovali celú noc

Spomalenej jazdy sa zúčastnili majitelia Astoria Fit&Gym. Do Bratislavy cestovali celú noc, aby sa ráno zúčastnili spomalenej jazdy. „Teraz je predčasné hovoriť, či bol cieľ splnený. My sme urobili, čo sme mohli, a podporili asociáciu,“ uviedli majitelia Astoria Fit&Gym Andrej Kačkoš a Ladislav Raáb ešte pred podvečerným verdiktom konzília. Protestnej kolóny sa zúčastnila aj majiteľka 3PLE fitness & wellness centra Jitka Vencelová.

Nakoniec nešiel

Do blokády sa mal zapojiť aj majiteľ Baddy Fitness, no nakoniec ostal v Košiciach. Po nočných odkazoch premiéra mu bolo jasné, že ľady sa pohli, a preto z myšlienky upustil. „Stratilo to pre nás zmysel, keďže premiér sa začal našou situáciou zaoberať. My sme len chceli vedieť, aké budú ďalšie kroky vlády, o ktorých sa doteraz mlčalo. Lepšia informovanosť by upokojila každého,“ uviedol Tomáš Rabatin z Baddy Fitness s tým, že ak by vláda otvorila fitnescentrá 3. júna, ten týždeň už počkajú.

Premiér uviedol, že ak konzílium nechá fitnescentrá zatvorené, tak je pripravený v koalícii presadiť odškodné v podobe voľných permanentiek pre osoby nad 40 rokov. „Je to na diskusiu. Kým to neuvidím na papieri, ako to má vyzerať, tak to nebudem brať vážne,“ myslí si svoje Rabatin.

(TASR/KAC)

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím