14.09.17

Kandidáti si „požičali“ grafiku novín sídliska

ilustračné foto: shutterstock

Voľby poslancov do vyššieho územného celku (VÚC) sa blížia a kandidáti veru nesedia so založenými rukami. Poslanci zo Sídliska Ťahanovce sa rozhodli pre neobvyklú kortešačku.

Pred pár dňami obyvatelia mestskej časti našli v schránke Ťahanovské novinky, ktoré sú až priveľmi podobné Ťahanovským novinám. Tie vydáva Miestny úrad mestskej časti Sídlisko Ťahanovce. 

Noviny a novinky sa na seba podobajú, ako by ich robil jeden grafik.foto: archív KD
Noviny a novinky sa na seba podobajú, ako by ich robil jeden grafik. foto: archív KD

Práca pre radu

Starosta MČ Cyril Betuš potvrdil, že o poslaneckých „novinkách“ vie. „Nie je to aktivita našej mestskej časti. Považujeme to za problém, ktorý prerokujeme na najbližšom rokovaní redakčnej rady mestskej časti. Výsledok rokovania rady prekonzultujeme s právnikom a na základe záverov rozhodneme o ďalšom postupe v tejto veci.“ V Ťahanovských novinkách sa prezentujú traja poslanci z MČ Sídlisko Ťahanovce – Miroslav Špak, Zuzana Slivenská a Jozef Molnár. Na podobnosť grafiky má Miroslav Špak dôvody. „Vizuál som zvolil zámerne. Chcem vyprovokovať starostu, aby pochopil, že grafikou na úrovni 80. rokov ťažko zaujme čitateľa na najmladšom sídlisku Košíc,“ uviedol. Podľa jeho názoru sú reakcie susedov pozitívne. „Väčšina čitateľov tvrdí, že aj keď obal je, aký je, obsah je konečne živší a aktivizuje. V ďalšom letáku sa budeme snažiť o upgrade a možno tým dáme návod na formu prezentácie našej mestskej časti.“

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím