25.04.18

Košické fontány sa prebudia zo zimného spánku

foto: Veronika Janušková

Po zimnej odstávke ožívajú košické fontány. V prvých začala striekať voda už v priebehu dnešného dňa.

Vodotrysky má v Košiciach v správe Správa mestskej zelene (SMsZ). Jej pracovníci ako prvé spustili tie, ktoré sú na Hlavnej. Najprv začala striekať fontána pri súsoší Immaculata. Vodu napustili aj do Spievajúcej fontány, ktorá je jednou z hojne navštevovaných atrakcií historického centra.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

„Postupne uvedieme do činnosti všetky, ktoré máme v správe tak, aby boli funkčné už v rámci Dní mesta Košice,“ povedal riaditeľ SMsZ Róbert Trtík. Zdôraznil však, že plán sa môže operatívne meniť podľa stavu napúšťania vody do jednotlivých fontán a ich technického stavu.

Vo štvrtok a v piatok postupne uvedú do činnosti aj fontány na Alžbetinej ulici, pri kaplnke sv. Michala, pred budovou magistrátu, na Luníku II a Luníku VII, na Mieri, na Letnej ulici a pri Dome umenia.

„V pondelok máme naplánované spustenie plávajúcej fontány v Mestskom parku, vodotrysku na Drevnom trhu a tiež postupné doladenie a  po skúšobnej prevádzke nastavenie trysiek všetkých fontán,“ uzavrel Trtík.

foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím