28.05.20

Košické mestské zastupiteľstvo prerozdelilo dotácie pre športové kluby

ilustračné foto: Veronika Janušková

Mesto Košice nebude škrtať financie na podporu športu, mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom štvrtkovom rokovaní schválilo prerozdelenie tohtoročných dotácií v rámci koncepcie jeho rozvoja, zrušilo aj niektoré administratívne povinnosti. Na podporu športu pôjde plánovaných 1,1 milióna eur.

Podľa magistrátu je v košických športových kluboch, medzi ktoré vo štvrtok prerozdelili celkovo 664-tisíc eur, zaregistrovaných takmer 6 800 detí a mládežníkov. Čo sa týka Fondu mládežníckeho športu, na tie kolektívne pôjde dokopy 170 800 eur.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Najviac dostanú basketbalistky

Najviac dostanú basketbalistky z Young Angels Academy, a to takmer 22-tisíc eur, a približne po 20-tisíc eur dostanú vodnopólisti ŠK Hornets Košice či Hokejový Club Košice.

Na individuálne športy vyčlenili celkovo 186 900 eur, pričom najviac dostane Športový klub polície Košice - plávanie, a to okolo 13 600 eur. Sumu 11 670 eur pridelili Tenisovému klub Mladosť Košice. Na podporu mládežníckeho futbalu vyčlenilo MsZ spolu 230-tisíc eur. Pre Fond športových aktivít poslanci odobrili 76 700 eur.

Po novom už športové kluby nebudú musieť pre získanie dotácií dokladovať desaťpercentné spolufinancovanie z vlastných zdrojov. „Okrem toho sa do budúcna rušia niektoré administratívne povinnosti, najmä predkladať výpis z centrálneho registra exekúcií, potvrdenia konkurzného súdu či predkladať výpis z registra trestov,“ uviedlo mesto v návrhu, ktorý MsZ odobrilo.

Mesto zároveň môže požadovať od príjemcu dotácie, aby finančné prostriedky z dotácie viedol na takzvanom transparentnom účte.

Lehota na vyúčtovanie dotácií je do 90 dní od realizácie projektu, najneskôr však do 31. decembra tohto roka.

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím