14.11.19

Košický turnaj v hraní počítačových hier má podporiť moderné formy vzdelávania

Foto: TASR

Podporiť moderné formy vzdelávania prostredníctvom herného turnaja online hier je cieľom prvého eTournmentu spoločnosti T-Systems Slovakia. V Experience labe v Košiciach sa na ňom vo štvrtok zúčastnili študenti duálneho vzdelávania tejto firmy, študenti partnerskej Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Košiciach aj niekoľko zamestnancov.

Ako uviedla riaditeľka Centra pre vzdelávanie a rozvoj zamestnancov spoločnosti Martina Schusterová, trendom je zameriavať sa na inovácie - automatizáciu a nové technológie.

Digitálne zručnosti sa formujú 

„Hlavnou myšlienkou je podporovať STEM vzdelávanie, čo je v preklade veda, technológia, inžiniering a matematika. Aj prostredníctvom hrania sa počítačových hier sa tieto i digitálne zručnosti u mladých ľudí formujú a rozvíjajú - hovoríme o kritickom myslení, tímovej spolupráci, analýze a v neposlednom rade je to aj rozvoj cudzieho jazyka,“ povedala s tým, že hernými turnajmi chcú priblížiť IT svet verejnosti, pričom cieľovou skupinou sú aj dievčatá.

Spoločnosť tvrdí, že hraním počítačových hier si mladý človek buduje pozitívny vzťah k počítačom, ktorý vie ďalej rozvíjať do technických zručností potrebných pre jeho budúcu uplatniteľnosť na trhu práce. „Samozrejme, neplatí pravidlo, že každý dobrý hráč je zároveň dobrý IT-čkár,“ dodal spoluorganizátor eTournamentu Peter Holan.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Práca v IT

Pracovať v IT oblasti zvažuje aj Simon Ehrlich, ktorý sa na turnaji zúčastnil. „Zapojil som sa do tejto akcie preto, lebo od mala som mal rád počítače, nejako som sa dostal k hrám a začal som aktívnejšie hrávať,“ povedal s tým, že aj duálne vzdelávanie si vybral práve z dôvodu vzťahu k počítačom.

„Dozvedel som sa o tomto turnaji a povedal som, že zoženieme nejaký tím. Niekoľkí chlapci sme sa spojili a dnes sme tu,“ dodal.

Podujatie je súčasťou aktivít Európskeho týždňa odborných zručností. Jeden tím tvorilo okolo 12 hráčov, podporovali ich aj fanúšikovia vo fanzóne. Súčasťou esport turnaja bolo aj live streamovanie či komentovanie hier influencerom.

Foto: TASR

Nemecká IT spoločnosť sa v Košiciach rozširuje, chce mať 150 špecialistov

Viac k téme

14.11.19
Nemecká IT spoločnosť sa v Košiciach rozširuje, chce mať 150 špecialistov
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím