13.03.18

Luník IX chce získať panelák

foto: Robo Hakl

Bytový dom na Krčméryho 13 a 15 plánuje získať do svojej správy mestská časť Luník IX.

Požiadavkou samosprávy sa zaoberala majetková komisia mestského zastupiteľstva, posledné slovo budú mať mestskí poslanci na najbližšom rokovaní.

Panelák má v súčasnosti v správe Bytový podnik, Luník IX žiada o prevod bytového domu a pozemku pod ním za jedno euro. Samospráva už jeden panelák na Hrebendovej ulici vlastní a nedávno od mesta získala aj pozemky pod ním, aby ho mohla tento rok zrekonštruovať.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac

„Radi by sme do správy získali ďalší panelák, s ktorým máme plány do budúcnosti. Súvisí to s výstavbou nových bytov, kde by sa postupne nasťahovali ľudia. Do ich vyprázdnených bytov by potom išli bývať občania z osady Mašličkovo,“ uviedol Marcel Šaňa, starosta Luníka IX. Spresnil, že ešte predtým by panelák mestská časť aj čiastočne opravila.

Panelák na Krčméryho ulici je priamo uprostred sídliska Luník IX.
Panelák na Krčméryho ulici je priamo uprostred sídliska Luník IX. foto: hkl

Obyvateľom Luníka IX predstavili maketu rodinného domu

Viac k téme

06.02.18
Obyvateľom Luníka IX predstavili maketu rodinného domu

Čítajte viac: lunik ix

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím