29.11.18

Na cestách Košického kraja pribudnú policajti, došlo k ďalšej zrážke s chodcom

foto: KR PZ

Nikto nechápe, čo sa na košických cestách v posledných dňoch deje. Hrozivá séria nehôd v tomto týždni priniesla už päť ľudí, ktorých zrazili autá priamo na priechodoch pre chodcov.

V stredu v podvečer sa posledná takáto havária stala na Prešovskej ceste, po ktorej v smere na Prešov šlo osobné auto značky Opel Astra.

„Podľa doterajších zistení sa vodič pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov zachytil muža, ten podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia,“ opísala nám nehodu košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Dychová skúška na alkohol u vodiča bola negatívna, chodcovi odobrali krv. Predbežnú škodu na aute vyčíslili na 300 eur.

reklamná správa

Ročná diaľničná známka 2019 zdarma

Objednajte vozidlo ŠKODA od 5.12.2018 do 31.1.2019 a získate skvelý darček

Zistite viac

Od pondelka zrazili vodiči na košických cestách už šesť ľudí, z toho päť na priechodoch pre chodcov. Ďalší dvaja boli obeťami rovnakých nehôd v Trebišove. Krajský policajný riaditeľ preto vydal príkaz o vyčlenení maximálneho počtu policajtov, ktorí v mestách a obciach kraja priamo v teréne zdôrazňujú význam reflexných prvkov na oblečení a ohľaduplnosť vodičov k peším.

Podľa slov hovorkyne svoju pozornosť sústredia na priechody pre chodcov v blízkosti škôl, nemocníc, železničných a autobusových staníc, kostolov, cintorínov a nákupných centier. Stretnete ich aj na miestach častého výskytu chodcov mimo zastavaných častí obcí bez funkčného verejného osvetlenia.

reklamná správa

Vianočná 7% zľava na celý nákup

Nakúpte rýchlo a výhodne vianočné darčeky v predajni Legáčik.

Zistite viac

Tragická nehoda na KVP! Pod kolesami auta vyhasol ľudský život

Viac k téme

26.11.18
Tragická nehoda na KVP! Pod kolesami auta vyhasol ľudský život

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím