29.11.18

Na cestách Košického kraja pribudnú policajti, došlo k ďalšej zrážke s chodcom

foto: KR PZ

Nikto nechápe, čo sa na košických cestách v posledných dňoch deje. Hrozivá séria nehôd v tomto týždni priniesla už päť ľudí, ktorých zrazili autá priamo na priechodoch pre chodcov.

V stredu v podvečer sa posledná takáto havária stala na Prešovskej ceste, po ktorej v smere na Prešov šlo osobné auto značky Opel Astra.

„Podľa doterajších zistení sa vodič pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov zachytil muža, ten podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia,“ opísala nám nehodu košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Dychová skúška na alkohol u vodiča bola negatívna, chodcovi odobrali krv. Predbežnú škodu na aute vyčíslili na 300 eur.

reklamná správa

Od pondelka zrazili vodiči na košických cestách už šesť ľudí, z toho päť na priechodoch pre chodcov. Ďalší dvaja boli obeťami rovnakých nehôd v Trebišove. Krajský policajný riaditeľ preto vydal príkaz o vyčlenení maximálneho počtu policajtov, ktorí v mestách a obciach kraja priamo v teréne zdôrazňujú význam reflexných prvkov na oblečení a ohľaduplnosť vodičov k peším.

Podľa slov hovorkyne svoju pozornosť sústredia na priechody pre chodcov v blízkosti škôl, nemocníc, železničných a autobusových staníc, kostolov, cintorínov a nákupných centier. Stretnete ich aj na miestach častého výskytu chodcov mimo zastavaných častí obcí bez funkčného verejného osvetlenia.

reklamná správa

Tragická nehoda na KVP! Pod kolesami auta vyhasol ľudský život

Viac k téme

26.11.18
Tragická nehoda na KVP! Pod kolesami auta vyhasol ľudský život

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím