03.12.17

O Košiciach píše francúzsky Le Monde

Foto:Ivan Fleischer

Potom, čo pred zhruba dvomi rokmi písali o Luníku 9 ako o najväčšom rómskom gete v Európe, je tento článok pozvánkou najmä do centra.

Naše mesto nazvali perlou strednej Európy. Pozýva Francúzov na návštevu Dómu sv. Alžbety, vybraných reštaurácií a vinární. Le monde si všimol rómske divadlo Romathan, nezvyčajné muralistické diela na panelákoch aj Kunsthalle, ktoré redaktor nazval kúpeľmi súčasného umenia. Nezabudli vyzdvihnúť kultúru pivární v našom meste s množstvom regionálnych značiek a zaujímavou atmosférou.

Le Monde je významný francúzsky denník, vychádza od roku 1944. Celý článok v denníku Le Monde tu:

(MS)

 

Sýkorová
Malka Sýkorová
šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Práci televíznej redaktorky a moderátorky sa venuje už viac ako 20 rokov. Začínala v Slovenskej televízii, Slovenskom rozhlase, neskôr v prvom súkromnom rádiu v Košiciach, TOP rádiu, TV NAŠA a TV Global. Pri zrode TV JOJ bola šéfredaktorkou a zároveň režisérom živého vysielania. Z Bratislavy sa vrátila do rodných Košíc, kde pôsobí dodnes ako šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím