03.12.19

Oheň vyčíňal v chate na Jahodnej

Ilustračné foto: Veronika Janušková

Ohnivú noc zažili v utorok nadránom košickí hasiči. Krátko po štvrtej im totiž nahlásili požiar v chate v lyžiarskom stredisku na Jahodnej.

„Horelo v priestoroch kuchyne. Zasahovalo 12 príslušníkov, našim chlapom pomáhali aj kolegovia z teplárne. Po príchode na miesto zistili, že dvaja muži už pomáhajú štyrom ženám dostať sa zo zadymenej chaty cez vyvýšenú striešku. Všetci sa nadýchali splodín horenia, boli ošetrení v našej sanitke, ale ich stav nevyžadoval transport do nemocnice,“ opísal nám zásah riaditeľ košických hasičov Tomáš Bérzetei.

Oheň sa hasičom, ktorí pre hustý dym museli zasahovať v dýchacích prístrojoch, rýchlo podarilo dostať pod kontrolu. Plamene však stihli poškodiť okrem kuchyne aj stropnú konštrukciu a časť strechy. Príčinu požiaru vyšetrujú hasičskí aj policajní experti, škodu predbežne vyčíslili na 50-tisíc eur.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím