Počas MS v hokeji budú fungovať záchytné parkoviská
Hokejové majstrovstvá sveta už pomaly klopú na dvere. Mesto neostáva veľa času na to, aby sa na ne zodpovedne pripravilo.
Na magistráte sa podľa našich informácií už začína pripravovať projekt, ktorý má riešiť najmä dopravnú situáciu počas veľkej športovej akcie. Podrobnosti vedenie mesta ešte nezverejnilo.
[ad][/ad]Autobusy bližšie k centru
Okrem iného sa čaká aj nápor autobusov s fanúšikmi, ktorí budú prichádzať na jednotlivé zápasy svojich mužstiev. Podľa nášho zdroja z magistrátu by mali parkovať na záchytných parkoviskách v širšom centre mesta, konkrétne pri Jumbo centra a pri Amfiteátri. Na výstup fanúšikov z autobusov, teda nie na parkovanie, chce magistrát využiť parkovisko pri Dome techniky na začiatku Južnej triedy.
„Vedenie mesta chystá rokovanie s prevádzkovateľmi obchodných centier Tesco, Hornbach, OBI, Cassovia a Metro. Na ich parkoviskách, ku ktorým premáva MHD a niektoré sú aj v pešej dostupnosti k Steel aréne, by mohli parkovať osobné motorové vozidlá,“ tvrdí náš zdroj.

Núdza o ubytovanie
Podľa informácií z mestskej organizácie cestovného ruchu Košice Turizmus sú už dávnejšie ubytovacie kapacity v meste na obdobie hokejových majstrovstiev takmer vypredané. Pomôcť by mohli takzvané stanové mestečká. Chystá ich súkromná spoločnosť, ktorá už niečo podobné organizuje niekoľko rokov na veľkých letných festivaloch.
Košické stanové mestečká by mali byť dve – jedno v priestoroch plážového kúpaliska Ryba a druhé v areáli Hotelovej akadémie na Južnej triede. Ubytovaní by v nich mali mať dispozícii toalety, sprchy s teplou vodou, či celodennú recepciu.
[ad2][/ad2]
Odporúčané články
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.