13.07.18

Polícia obvinila Košičana z usmrtenia

ilustračné foto: Veronika Janušková

Z prečinu usmrtenia obvinil policajný vyšetrovateľ 18-ročného Košičana, ktorý mal ako vodič vozidla zn. BMW v polovici februára spôsobiť na Južnej triede v Košiciach dopravnú nehodu.

Po zrážke s vozidlom zn. Renault jeho 62-ročný vodič utrpel ťažké zranenia, ktorým o dva mesiace podľahol. Informovala o tom v piatok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

Podľa doterajšieho vyšetrovania mladík smeroval 16. februára od mosta VSS do centra mesta, pričom za križovatkou s Ulicou Milosrdenstva „sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky,“ v dôsledku čoho narazil do pred ním idúceho auta. Po náraze druhé vozidlo odrazilo mimo vozovku, kde bočnou časťou narazilo do stromu. Vodič BMW, ktorý mal vodičské oprávnenie necelé dva mesiace, sa pri nehode nezranil. 

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Požitie alkoholu sa ani u jedného z vodičov nezistilo. „Vyšetrovanie udalosti naďalej prebieha. Obvinenému mladému vodičovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla Mésarová.

(TASR, JH)

Vodič skončil v umelom spánku

Viac k téme

16.02.18
Vodič skončil v umelom spánku

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím