14.02.20

Polícia prijala bezpečnostné opatrenia na parlamentné voľby

ilustračné foto: Veronika Janušková

Polícia prijala určité bezpečnostné opatrenia na parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 29. februára.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, zvýšený počet hliadok bude monitorovať aj prípravu volieb a budú v teréne aj po ich skončení.

„Prijali sme určité bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Tiež ďalšie opatrenia, zamerané najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku,“ povedal viceprezident Policajného zboru generál Róbert Bozalka.

Polícia eviduje prvý prípad volebnej korupcie

Viac k téme

07.02.20
Polícia eviduje prvý prípad volebnej korupcie

Pod drobnohľadom polície 

V mestách a obciach budú na verejný poriadok dohliadať motorizované aj pešie hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. „V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a tiež špeciálne policajné útvary,“ priblížila Bárdyová.

Dodala tiež, že zvýšený počet hliadok bude venovať pozornosť aj volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. V budovách, kde sa budú voľby konať, vykonajú policajti pyrotechnické prehliadky.

„Pod drobnohľadom polície budú aj sídla okrskových, okresných volebných komisií, tiež sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Taktiež miesta, kde môže dôjsť k porušeniu zákona,“ hovorí Bárdyová. Policajti budú podľa hovorkyne úzko spolupracovať aj s predsedami volebných komisií.

Korupné správanie oznámte 

„Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb do Národnej rady SR, informácie o volebnej korupcii či korupčnom správaní je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na číslo polície 158,“ uviedol Bozalka.

Čítajte aj: 

 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Čítajte viac: policia volby 2020

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím