24.01.19

Pozor na nosné kvapky Olynth

foto: archív kd

Štátny ústav pre kontrolu liečiv vo štvrtok informoval o stiahnutí lieku Olynth HA 0,1 %, niektorých šarší (F144450A a F144460A) z trhu. Dôvodom je riziko mikrobiálnej kontaminácie.

„Z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti pacienta sa sťahujú všetky šarže  lieku vyrobené od 1. októbra 2018. Ohrození sú najmä pacienti s poškodenou funkciou imunitného systému a citliví jedinci,“ píše sa v rozhodnutí.

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac

Aj otvorené balenie

Štátny ústav pre kontrolu liečiv vyzýva pacientov, aby liek prestali užívať. Pacienti môžu aj otvorené a používané balenie vrátiť do lekárne až do 30. apríla 2019. Kompenzácia pre pacientov bude predstavovať  výmenu vo forme rovnakého lieku inej šarže, alebo finančnú kompenzáciu vo výške 5 eur. Dostupnosť liečby pacientov nie je ohrozená, na trhu sú dostupné lieky s rovnakou účinnou látkou.

Kvapky sú určené na zmiernenie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche, pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobenej nádchou a pri alergickej nádche. Je taktiež určený na urýchlenie uvoľňovania hlienu pri zápale prínosových dutín a pri zápale sluchovej trubice spojenom s nádchou.

zdroj: magister.sk

zdroj: magister.sk

reklamná správa

Čítajte viac: zdravie bezpecnost

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím