Problém na oddelení nemocnice aj protest pred UNLP riešila polícia
V piatok 23. 10. 2020 personál Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice privolal políciu v súvislosti s pacientkou, ktorá nerešpektovala opatrenia týkajúce sa zamedzeniu šírenia choroby Covid-19.
Pacientka svojim správaním ohrozovala zdravie zdravotníkov a ďalších pacientov – odmietala použiť rúško, odmietala absolvovať COVID odpoved, odmietala vyšetrenie lekárov v špeciálnych ochranných oblekoch a odmietala s lekármi komunikovať.
[article-list slug=’rozruch-v-unlp-nemocnice-podnikne-pravne-kroky-ziada-o-pomoc-policiu,policia-zasahovala-v-unlp,pravnicka-zverejnila-citlive-udaje-o-svojej-klientke’][/article-list]Protiprávne konanie odstúpili správnemu orgánu
Do nemocnice boli povolaní aj policajti. „Privolaní príslušníci policajného zboru postupovali v zmysle platných zákonov, aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a interných právnych predpisov. Tak, ako v každom inom prípade, aj v tomto, policajti vec zadokumentovali a spáchanie priestupku bude odstúpené vecne a miestne príslušnému orgánu na správne konanie,“ informovala našu redakciu hovorkyňa KR PZ Jana Mésarová.
V nadväznosti na uvedený incident sa v nedeľu (25. 10.), podvečer zhromaždilo v areáli nemocnice 20 ľudí aj napriek tomu, že je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania pre viac ako 6 osôb.
„Títo ľudia sa dopustili protiprávneho konania. Policajti na mieste zistili viaceré porušenia, ktoré zadokumentovali, zistili totožnosť osôb a celé konanie aj s vyhotoveným videozáznamom, bude odstúpené príslušnému orgánu vo veci ďalej konať,“ uviedla J. Mésarová.
[ad][/ad]Kontroly budú pokračovať
V prvom rade si treba uvedomiť, že je vyhlásený núdzový stav a vláda SR, hlavný hygienik SR a komisia prijali opatrenia proti šíreniu pandémie, na ktorú denne umierajú ľudia.
V tejto súvislosti by malo byť prvoradé držať sa prijatých opatrení a čo najviac sa zdržiavať doma. Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie prijatých opatrení vládou SR, vrátane zákazu vychádzania tak, ako to robila doposiaľ. V prípade zistenia porušení bude polícia každý prípad riešiť individuálne.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Deň boja za slobodu a demokraciu ako štátny sviatok si 17. novembra pripomíname od roku 2001. Parlament 25. októbra 2001 schválil poslanecký návrh novely zákona o štátnych sviatkoch, pod ktorý sa podpísali poslanci SMK, KDH, DS a LDU. Dovtedy bol 17. november na Slovensku na rozdiel od Českej republiky len pamätným dňom.
Prinášame prehľad kontaktov a informácie o dostupnosti zariadení opatrovateľskej služby a zariadení pre seniorov, ktoré zriaďuje mesto, mestské časti a kraj. V prípade, ak senior potrebuje pomoc a čaká v poradovníku príliš dlho, existujú aj možnosti domácej opatrovateľskej služby či monitorovanie a signalizácia potreby pomoci.
Zoologická záhrada v Košiciach po šiestich dňoch opäť privítala návštevníkov. Uzavretá bola pre rozsiahle škody, ktoré v areáli spôsobila kalamita ťažkého mokrého snehu. Ten priebežne vyvracal stromy v rôznych častiach zoo a znemožnil bezpečný pohyb verejnosti.