02.11.18

Robotníci odchádzajú zo stavby biznis centra

foto: Veronika Janušková

Na stavbe budovy Business Center Košice III oproti košickým súdom utlmili pracovný ruch. Investor pripustil problémy, ale tvrdí, že pôvodný termín ukončenia stihnú. 

Investor, spoločnosť CTR business center III, ako zhotoviteľ podpísal zmluvu po výberovom konaní so spoločnosťou STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo. Firma ale tvrdí, že zmluva je neplatná. Postupne sťahuje ľudí zo staveniska a odváža vlastné zariadenia. „Na základe výberového konania bola v septembri 2017 uzavretá písomná zmluva o dielo, ktorá zodpovedala podmienkam a informáciám predloženými uchádzačmi pri výberovom konaní,“ povedal Ján Horváth, predseda predstavenstva CTR business center III. 

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Investor: Mali meškanie

Podľa neho STRABAG až donedávna, teda po dobu jedného roka, uskutočňoval výstavbu v súlade s uzatvorenou zmluvou. Oproti dohodnutému harmonogramu prác sa síce dostala do pomerne zásadného meškania, ale iné zásadné problémy sa neobjavili, opísal Horváth. Podľa jeho výkladu mala firma bez akéhokoľvek varovania CTR business center III prehlásiť zmluvu za neplatnú. 

Výstavba centra, kde majú byť byty aj kancelárie je v súčasnosti utlmená. Foto: Veronika Janušková
Výstavba centra, kde majú byť byty aj kancelárie je v súčasnosti utlmená. Foto: Veronika Janušková

Rokujú alebo nie? 

„Odmieta ďalej pokračovať vo výstavbe. Dokonca pristúpila k vyprataniu staveniska. Z našej strany sme sa opakovane pokúšali so spoločnosťou dohodnúť tak, aby bola výstavba dokončená podľa zmluvy,“ konštatoval Horváth s tým, že zhotoviteľ odmieta akékoľvek návrhy na rokovanie. 

Denník KOŠICE:DNES oslovil aj STRABAG. Firma celú záležitosť komentovala iba jednou vetou. „Vzhľadom k prebiehajúcim rokovaniam s druhou stranou sa k téme v súčasnej dobe nebudeme vyjadrovať,“ informovala Edita Novotná, hovorkyňa skupiny STRABAG.  

Business Center Košice III
V projekte sa ráta okrem bytov aj s kancelárskou a obchodnou sieťou a tiež s podzemnými garážami pod celou budovou. Vzniknúť by malo 51 bytov a budova by mala byť dokončená do konca roku 2019.
Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím