09.10.18

Šaca patrí k najlepším nemocniciam na Slovensku

foto: Veronika Janušková

Nemocnica Košice-Šaca, ktorá je členom skupiny Agel, je podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) jednou z najlepších nemocníc na Slovensku.

Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Agel SK Alžbeta Sivá, spomedzi všeobecných nemocníc sa už štvrtýkrát umiestnila na druhom mieste. INEKO hodnotilo 34 všeobecných nemocníc. „Naše zdravotnícke zariadenie obhájilo svoju pozíciu a opäť patrí medzi prvé tri najlepšie na Slovensku. Ukazuje sa tak, že snaha našich zdravotníkov a ich každodenná práca nezostáva nepovšimnutá,“ povedal riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

reklamná správa

Ročná diaľničná známka 2019 zdarma

Objednajte vozidlo ŠKODA od 5.12.2018 do 31.1.2019 a získate skvelý darček

Zistite viac
 

900-tisíc pacientov

Nemocnica Košice-Šaca a. s. 1. súkromná nemocnica podľa Sivej poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť do 200-tisíc obyvateľov, v odbore popálenín a rekonštrukčnej chirurgie aj pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj. „Ročne je v nemocnici hospitalizovaných vyše 18-tisíc pacientov, realizuje sa viac ako 10-tisíc operačných výkonov a celkovo sa v Šaci lieči takmer 900-tisíc pacientov,“ uviedla Sivá.

Rebríček najlepších nemocníc zostavuje každoročne INEKO, ktoré zdravotnícke zariadenia porovnávalo v piatich hlavných oblastiach, a to spokojnosť pacientov, kvalita poskytovania zdravotnej starostlivosti, hospodárenie, transparentnosť nemocníc a náročnosť diagnóz.

reklamná správa

Vychutnajte si Vianoce u Pána Rybu!

Pochutnajte si na rybích špecialitách, alebo si ich nakúpte vo fish&grill market.

Zistite viac

(TASR, JH)

Najlepšie nemocnice sú v Banskej Bystrici. UNLP obstála v rebríčku najhoršie

Viac k téme

08.10.18
Najlepšie nemocnice sú v Banskej Bystrici. UNLP obstála v rebríčku najhoršie

Čítajte viac: nemocnica saca

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím