02.12.19

Sneh v Košickom kraji narobil šarapatu

Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

Cesty Košického kraja pokryl v pondelok (2. 12.) nadránom prvý sneh, ktorý priniesol viacero dopravných nehôd a škodových udalostí. 

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, policajti zatiaľ na cestách Košického kraja zdokumentovali osem dopravných nehôd a 29 škodových udalostí. 

„Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Radoslav Fedor v pondelok ráno cestou do práce dokonca osobne zareagoval na zhoršujúcu sa situáciu na horskom prechode Dargov, kde v tom čase husto snežilo a na vozovke sa tvorila súvislá vrstva snehu, pretože sledovať dva kamióny, ktoré sa v tomto nečase vzájomne predbiehali, neveštilo nič iné, iba blížiacu sa tragédiu. Kamióny výstražným zvukovým a svetelným znamením zastavil a upozornil ich vodičov. Zároveň vydal pokyn, aby všetky nákladné vozidlá, smerujúce na horský prechod Dargov, boli odstavené a vyčkali až do príchodu cestárov, prípadne do jeho sprejazdnenia,“ vysvetlila Ivanová. 

Sprejazdnené cesty 

Od 9. hod. do 9.30 hod. bol horský prechod Dargov pre kamiónovú dopravu úplne neprejazdný, po vykonaných opatreniach cestármi je prechod sprejazdnený v oboch smeroch.

„Pre kamióny bol tiež od 9.30 hod. neprejazdný Veľatský kopec, cestári ho však už sprejazdnili. K problémom a čiastočným obmedzeniam na jazdu v jednom jazdnom pruhu došlo na úseku ciest Vtáčkovce – Kecerovce na ceste III/3336 z dôvodu tvorby poľadovice, rovnako tak úsek cesty Družstevná pri Hornáde – Košice – cesta III/3390. Úsek cesty Bohdanovce - Slanské Nové Mesto bol odkláňaný cez obce Ďurkov a Ruskov, momentálne je smer na Trebišov sprejazdnený,“ opísala pondelkovú situáciu hovorkyňa. 

Ivanová zároveň dodala, že policajti budú aj naďalej monitorovať situáciu na cestách a v prípade potreby reagovať. 

Perinbaba začala úradovať. Prvý sneh priniesol nehody a kolóny

Viac k téme

02.12.19
Perinbaba začala úradovať. Prvý sneh priniesol nehody a kolóny

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím