Stromček na Hlavnej ulici zhasol za obete výbuchu v Prešove
Primátor Košíc Jaroslav Polaček pri otváraní mikulášskeho programu Košických rozprávkových Vianoc vyjadril úprimnú sústrasť mestu Prešov. Za obete piatkového výbuchu plynu na Mukačevskej ulici požiadal prítomných na Hlavnej ulici o minútu ticha. Symbolom prejavenia ľútosti je vypnutie osvetlenia vianočného stromčeka v centre mesta. Žiariť opäť začne zajtra ráno od deviatej hodiny.
Polaček zároveň ohlásil, že mesto Košice ponúklo obetiam výbuchu dočasné náhradné bývanie.
[ad][/ad]
Čítajte aj:
- Tragédia v Prešove! Počet obetí po výbuchu v bytovke stúpol na päť
- Politici vyjadrili spolupatričnosť obetiam výbuchu v Prešove
- Výbuch v Prešove vyvolal mohutnú vlnu solidarity. Ľudia z celého Slovenska podávajú pomocnú ruku
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
V obci Oľšovany v okrese Košice-okolie došlo v sobotu 25. apríla v popoludňajších hodinách k požiaru, ktorý poškodil rodinný dom. Podľa zistení hasičov bola príčinou vzniku plameňov manipulácia s otvoreným ohňom, ktorá sa vymkla spod kontroly.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.