26.04.16

Ťahanovčanov rozčuľujú kamióny

Obyvatelia sídliska Ťahanovce poukazujú na to, že do skladu firmy Inmedia chodia kamióny, hoci tam nemajú čo robiť. Ešte pri výstavbe sa zaviazali, že tovar budú rozvážať len dodávkami. Ako usvedčujúci dôkaz poslal jeden z Ťahanovčanov fotku kamióna, ktorý sa k skladu presúva po úzkej ceste. Starosta sídliska Ťahanovce Cyril Betuš potvrdil, že obyvatelia sa už na kamióny sťažovali aj na miestnom úrade.  
In Media kamión
Kamióny teraz chodia cez sídlisko. Budú však jazdiť poza Metro.

Limituje ich cesta

"Vieme o tom, oslovili sme pre to aj firmu Inmedia. Tvrdia, že pre rozkopanú cestu na Ázijskej triede, ktorá je teraz jednosmerná, musia chodiť dookola cez sídlisko. Doteraz svoj záväzok dodržiavali a zo skladu rozvážali tovar len autami do 3,5 tony," vysvetlil Betuš. "Môžem potvrdiť, že kamióny im vozili tovar tak, že odbočili už pri obchodnom centre Metro. Rozprával som s majiteľom firmy a upozornil ho na to, že v obytnej zóne kamióny nemajú čo hľadať. Hlavne v situácii, keď sú na sídlisku zápchy pre rekonštrukciu spomínanej Ázijskej triedy," dodal Betuš.  

Po rekonštrukcii po starom

Konateľ firmy Inmedia Miloš Kriho tvrdí, že na výber nemajú. "Aj mňa vzniknutá situácia mrzí, ale kým opravujú cestu, iná možnosť nie je. Ani nám to nevyhovuje, lebo tovar na sídlisku mešká," povedal Kriho. Potvrdil, že pred výstavbou skladu v memorande sľúbili, že nebudú používať autá s hmotnosťou nad 3,5 tony. "To sme aj dodržali, na rozvoz používame dodávky. Ale ak nám majú doviezť tovar, dodávateľ nám ho nepošle v desiatich menších autách, ale kamiónom. Do nášho skladu ich príde týždenne niekoľko, ale určite nechodia každý deň," tvrdí konateľ. "Naše autá chodia zo skladu už pred pol siedmou ráno, aby neprispievali k ranným dopravným zápcham. Preto prosím obyvateľov sídliska o trpezlivosť, kým budú opravovať Ázijskú triedu. Akonáhle rekonštrukciu dokončia, budú chodiť po starej trase poza Metro," prisľúbil Kriho.     Boris Macko Foto: tah

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím