13.11.19

Tragická nehoda na východe. Vlak usmrtil 30-ročného muža

ilustračné foto: TASR

Polícia vyšetruje okolnosti nehody na Spiši, pri ktorej vlak zrazil a usmrtil 30-ročného muža z obce Žehra.

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová, nehoda sa stala v utorok (12. 11.) krátko po 16. hodine v úseku trate Spišské Vlachy - Olcnava v okrese Spišská Nová Ves.

„Podľa doterajších zistení rušňovodič videl kráčať osobu na pravej strane koľajiska vo vzdialenosti asi 80 metrov pred vlakom. Ihneď použil zvukové znamenie na upozornenie blížiaceho sa vlaku a rýchlo činnú brzdu, ale zrážke už nedokázal zabrániť. Pri nehode muž utrpel zranenia nezlučiteľné zo životom. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ ozrejmila hovorkyňa.

Polícia udalosť dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti poverený príslušník oddelenia železničnej polície zo Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú podľa Mésarovej predmetom ďalšieho vyšetrovania.

reklamná správa

Skladové vozidlá Audi k okamžitému odberu!

Nájdite svoje vysnívané Audi v ponuke Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac
 

Čítajte aj: 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím