10.11.18

V košickej Džungli budú mať po voľbách starostku

foto: Iveta Vaculová

Na čele Džungle, ako jednej z najmenších košických mestských častí (MsČ), bude po sobotňajších komunálnych voľbách žena. O funkciu starostu sa totiž uchádzajú dve kandidátky Anna Popoviczová a Adriana Šebeščáková Balogová.

Ako uviedla predsedníčka miestnej volebnej komisie Veronika Čavisová, voliť chodia muži aj ženy. Jedna z voličiek, ktorá nechcela byť menovaná, konštatovala, že nie je dôležité pohlavie toho, kto sa o funkciu uchádza, ale samotný kandidát.

Kandidujú dve dámy 

V MsČ Džungľa je 514 voličov. „Na post starostu kandidujú dve dámy a na posty poslancov kandidujú 14 obyvatelia mestskej časti. Voliči si môžu vybrať piatich poslancov,“ spresnila Čavisová. Medzi kandidátmi na funkciu poslanca sú tri ženy.

Podľa jej slov prišiel odovzdať svoj hlas aj prvovolič. „Mal veľmi trefnú poznámku, a to že je škoda toľkého papiera. Rastie nám úžasná mladá generácia, ktorá by uvítala elektronickú formu volieb,“ povedala.

Ako uviedla, na spôsob voľby sa nepýtajú len prvovoliči. „Na hlasovacích hárkoch je uvedené aj to, koľko poslancov môžu voliť. Čo sa týka starostu, každému je jasné, že jedného. Voličov usmerňujeme,“ dodala. Doteraz miestna volebná komisia nezaznamenala žiadne komplikácie.

(TASR, JH)

reklamná správa
 

Čítajte viac: kosice volby

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím