16.03.19

V Medzanoch došlo k incidentu. Museli zatvoriť okrskovú volebnú miestnosť

ilustračná foto: TASR

AKTUALIZOVANÉ 

Volebná miestnosť je už podľa Silvie Keratovej z tlačového odboru ministerstva vnútra, v obci Medzany otvorená. 

Došlo tam k incidentu s volebnou urnou. „Prišiel volič, vzal urnu, vybehol von. Hodil ju o zem, a keďže je z papiera, tak sa rozletela. Urna je rozbitá a lístky sú porozhadzované. Momentálne čakáme na vyšetrovateľov,„ uviedol starosta obce Medzany Jozef Kipikaša.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jany Ligdayovej policajná hliadka išla situáciu preveriť priamo na miesto.

Ako ďalej informuje Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom sociálnych sieti, vyšetrovateľ je už na mieste. „V nedeľu poskytneme viac informácií. To, aký dopad bude mať tento skutok na priebeh volieb, musí posúdiť Volebná komisia,“ ozrejmila polícia. 

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Predĺženie hlasovanie 

Volebné moratórium sa skončí až o 23.16 hod. Dôvodom je predĺženie hlasovania už v dvoch volebných okrskoch, konkrétne vo volebnom okrsku v Malackách a v Medzanoch (okres Prešov). Informovala o tom riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

O predĺžení moratória rozhodol incident v Medzanoch. „Volič odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, vyniesol ju z volebnej miestnosti, pričom došlo k jej poškodeniu. Počas tejto hodiny aj 16 minút bolo potrebné overiť obsah hlasovacej schránky, či nedošlo k nejakému odcudzeniu alebo zmanipulovaniu. Keď sa presvedčili, že je všetko v poriadku, dala sa do volebnej miestnosti nová hlasovacia schránka a po hodine 16 sa hlasovanie obnovilo. O tento čas je potrebné predĺžiť hlasovanie v obci a o tento čas sa predlžuje volebné moratórium,“ vysvetlila Chmelová.

reklamná správa
 

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím