15.01.20

V nemocnici vymieňajú výťahy

foto: Veronika Janušková

Výťahy v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) na Triede SNP boli dlhodobo v zlom technickom stave a návštevníci sa často sťažovali, že nepremávajú tak ako majú. 

Na prízemí zvyklo byť množstvo ľudí, ktorí sa chystali na vyšetrenia, hospitalizáciu či na návštevu príbuzných, a nevedeli sa dočkať výťahu. Situácia by sa mala tohto roku zmeniť, pretože UNLP pristúpilo k výmene 12 výťahov. Sedem ich vymenia na Tr. SNP a päť a Rastislavovej ulici.

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Zvýši sa rýchlosť aj komfort

Výsledkom rekonštrukcií má byť výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice. 

Aby sa minimalizoval dopad prác na návštevníkov aj zamestnancov, práce na najviac používaných výťahoch sa vykonávali počas nedávnych sviatkov, keď bol počet pacientov a zamestnancov výrazne znížený. 

„K samotnej výmene  výťahov pre návštevníkov pristúpime až po kompletnom ukončení výmeny momentálne odstaveného výťahu," uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. Práce budú prebiehať vždy tak, že jeden z výťahov určených pre návštevníkov musí byť funkčný. Návštevníci majú k dispozícii dočasne aj dva zamestnanecké výťahy.

Niektoré výťahy pre návštevníkov sú momentálne odstavené. foto: Veronika Janušková
Niektoré výťahy pre návštevníkov sú momentálne odstavené. foto: Veronika Janušková

Vo výmene chcú pokračovať 

S výmenou výťahov, ktoré sú najviac využívané a technicky a morálne najviac opotrebované, začala nemocnica ešte v roku 2019 a bude pokračovať aj takmer celý tento rok, „Predpokladané ukončenie prác na všetkých výťahoch je naplánované na september 2020,“ dodala hovorkyňa.

Zákazku v hodnote viac ako jedného milióna eur získala cez elektronické verejné obstarávanie firma OTIS, ktorá má na starosti aj servis všetkých 87 výťahov v nemocnici. Niektoré sú ešte z roku 1964 či 1968. Podľa informácií z UNLP plánuje nemocnica pokračovať vo výmene výťahov aj naďalej.

reklamná správa

Čítajte viac: rekonstrukcie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím