08.07.19

V prípade „sexuálneho vzdelávania“ na košickom internáte, začala župa konať

zdroj: archív internátu

Po tom čo vyplávali na povrch nie práve najvhodnejšie aktivity na imatrikulácii prvákov na košickom internáte Považská, začína Košický samosprávny kraj (KSK) konať.  

Po skončení Štátnej školskej inšpekcie teda prijíma opatrenia.

Ako informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová, na základe výsledkov Štátnej školskej inšpekcie, ktorá bola Úradu KSK doručená minulý týždeň, pozastavil Košický samosprávny kraj imatrikuláciu na Školskom internáte, Považská 7 v Košiciach. 

Poznámka Dušana Karolyiho: Je župan Trnka taký frajer?

Viac k téme

25.06.19
Poznámka Dušana Karolyiho: Je župan Trnka taký frajer?

Predseda KSK Rastislav Trnka tiež dočasne poveril vedením internátu zamestnankyňu školského zariadenia, Ivanu Belejovú. 

„V žiadnom prípade sa nestotožňujeme s aktivitami na pôde školy, ktoré by mali sexuálny podtón. Našou povinnosťou je konať aj pri najmenšom podozrení o nevhodnom správaní na pôde našich škôl či školských zariadení. V priebehu júna prebehla na školskom internáte školská inšpekcia. Po oboznámení sa s jej výsledkami sme vedením školy poverili inú zamestnankyňu internátu, ktorá ho bude viesť do skončenia ďalšieho výberového konania. Zároveň je poverená preveriť celú situáciu a pripraviť opatrenia, aby k takýmto pochybnostiam v budúcnosti nedochádzalo,“ informoval župan  Rastislav Trnka.

Predchádzajúcej riaditeľke, Dane Roškovej, končilo funkčné obdobie k 30. 6. 2019. Na základe pochybností o aktivitách na pôde školy a záverom školskej inšpekcie sa predseda KSK rozhodol využiť svoju zákonnú možnosť a do funkcie ju nevymenoval. 

Sexuálne vzdelávanie na internáte

Viac k téme

25.06.19
Sexuálne vzdelávanie na internáte

Prídu o osobný príplatok

Ako informovala hovorkyňa Činčárová, košická župa preveruje aj ďalšie svoje zariadenia, kde sa konajú podobné akcie. „Vypracované bude metodické usmernenie, podľa ktorého budú školy v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK vychádzať pri organizovaní školských akcií. Bývalej riaditeľke internátu na Považskej, ako aj zamestnancom, ktorí sa podieľali na imatrikulácii, bude odňatý osobný príplatok. Školské zariadenie je okrem toho povinné prijať konkrétne opatrenia smerom k výchove a vzdelávaniu žiakov, ktoré budú súčasťou školského poriadku. O ďalších opatreniach bude župa informovať,“ vysvetlila 

„Budeme radi, ak na nevhodné aktivity upozornia rodičia alebo žiaci aj priamo nás, aby sme sa o takýchto podozreniach nedozvedali z médií. Na vzniknuté situácie budeme vedieť rýchlejšie reagovať a som presvedčený, že naše interné postupy sú voči deťom citlivejšie, než medializácia. Našou prioritou je kvalitné školstvo, čo sa týka všetkých našich škôl aj internátov,“ dodal Trnka.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím