14.02.18

Valentínske rande vo Verejnej knižnici Jána Bocatia

foto: shutterstock

Láska kvitne aj medzi regálmi kníh – takú skúsenosť majú vo Verejnej knižnici Jána Bocatia (VKJB) v Košiciach. 

„Máme čitateľov, ktorí sa nám zdôverili, že svoju lásku stretli v našej knižnici. Niektorí si u nás nafotili aj svadobné fotografie, lebo chceli mať zachytené miesto, kde sa spoznali,“ povedala riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.

Knižnica chce povzbudiť zaľúbencov, preto prichádza s valentínskym bonusom. Počas celého dnešného dňa ponúka párom, ktoré ju navštívia, čitateľský preukaz zadarmo. Bonusové zápisné platí aj pre partnera či partnerku už zaregistrovaného čitateľa či čitateľku. Podmienkou je, aby prišli spolu. Valentínsky darček možno využiť na všetkých pracoviskách.

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Verejná knižnica Jána Bocatia má vo fonde okolo 200-tisíc kníh a dokumentov. Vlani do neho pribudlo viac ako 10-tisíc nových kníh v hodnote 62-tisíc eur. 

Vo VKJB je medzi čitateľmi najobľúbenejšia najmä romantika, krimi a historické romány. Najčítanejšími autormi v uplynulom roku boli Dominik Dán, Jana Pronská, Mária Hamzová, Jeffrey Archer, Agáta Christie a Jozef Karika.

(VK)

Čítajte viac: vztahy vkjb

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím