04.09.20

Vážna dopravná nehoda na východe. Šofér predbiehal na zakázanom mieste

foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

 AKTUALIZOVANÉ 

Pri obci Fekišovce (okres Sobrance) sa v piatok ráno (4. 9.) stala vážna dopravná nehoda, pri ktorej sa ťažko zranili dvaja vodiči.

Informovala o tom polícia na sociálnej sieti

Podľa prvotných informácií polície mal 67-ročný vodič na motorovom vozidle Peugeot predbiehať kolónu vozidiel v mieste, kde je to zvislým a aj vodorovným dopravným značením zakázané.

Následne došlo k zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom BMW, ktorej už vodič nedokázal zabrániť. 

„Po náraze Peugeot odhodilo mimo cestu a BMW do protismernej časti vozovky. Vymrštené úlomky vozidiel dopadli aj na predchádzané auto Kia Ceed, čím došlo k jeho poškodeniu,“ vysvetlila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Na mieste nehody zasahovali všetky záchranné zložky.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac

Vodiči utrpeli ťažké zranenia 

Pri dopravnej nehode vodič Peugeotu utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ťažké zranenia utrpel aj vodič BMW.

„U vodičov vozidiel BMW a KIA boli dychové skúšky negatívne, vodičovi Peugeotu bola odobratá krv na zistenie požitia alkoholu. Spôsobená škoda na vozidlách bola predbežne odhadnutá približne na 10 300 eur,“ dodala hovorkyňa. 

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti ako aj presná príčina dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. 

Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím