24.01.19

Zatvorilil burger chalúpku

foto: Veronika Janušková

Dlho chátrajúci domček pri vchode do Mestského parku ožil pred tromi rokmi. V priebehu pár týždňov si získal srdcia i chuťové poháriky Košičanov. Začali sa tam predávať burgre, o ktorých spievali chválospevy aj turisti. 

Začiatkom januára tohto roku sa však okienko na domčeku zatvorilo. „Nechcem to do hĺbky rozoberať, ale zmenil sa majiteľ tohto priestoru. Ten nám síce ponúkol, že môžeme pokračovať za určitých podmienok, ale tie podmienky boli pre nás nerentabilné až likvidačné,“ hovorí vlastník prevádzky Richard Šolc. Dodal, že o zmene majiteľa vedeli, ale mysleli si, že sa budú vedieť dohodnúť. 

Na stánku je však napísané, že na základe jeho zapísania medzi kultúrne pamiatky mesta Košice bola naplánovaná jeho rekonštrukcia, ale vraj  „čoskoro“ bude znova otvorený. 

Stánok nefunguje od začiatku januára. Foto: Veronika Janušková
Stánok nefunguje od začiatku januára. Foto: Veronika Janušková

Hľadajú priestory

Zvýšenie nájomného by sa podľa R. Šolca určite muselo odzrkadliť v cene alebo v kvalite burgra: „Nikdy sme nemali negatívne reakcie na kvalitu. Skôr naopak, chválili nás, že si aj po rokoch držíme svoju úroveň a vždy postupujeme vyššie. Tieto priestory síce boli na strategickom mieste, ale nedokázali sme v nich uspokojiť denný dopyt našich zákazníkov.“ 

Vlastník prevádzky tiež tvrdí, že sa snažia získať nové, väčšie priestory. „Takto sme to neplánovali, že zavrieme, ale tak sa situácia vyvinula. Ponúkať chceme všetky burgre, na ktoré boli naši zákazníci zvyknutí s tým, aby to bolo vo väčšom priestore s minimálnym časom čakania. Rokujeme s určitými ľuďmi o určitých priestoroch, ale momentálne nevieme povedať, kde to vlastne bude. Všetky informácie budú určite na sociálnej sieti.“

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac

Čítajte viac: jedlo kosice

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím