11.01.19

Americký denník New York Times zverejnil zoznam najkrajších miest sveta. Košice sú v TOP 20!

Foto: Veronika Janušková

To Slovensko naše! Slováci jeho jedinečnosť často nevnímajú. Zahraničné média majú však našu malú krajinu v oku. Americký New York Times vo svojom najnovšom článku vybrali 52 miest, ktoré by čitatelia tohto denníka mali v roku 2019 rozhodne navštíviť. Neuveríte! Na krásnej 19. priečke sa umiestnili naše veľhory a aj metropola východu.

A ako nás predstavujú? 

Väčšina návštevníkov sa zameriava na hlavné mesto Slovenska – Bratislavu. Vznášajúce sa Tatry sa objavili ako radarové destinácie pre lyžiarske a vonkajšie aktivity s novými atrakciami, v lyžiarskych oblastiach Bachledka a Jasna. Autor sa rozplýva nad lyžiarskymi svahmi, ktoré návštevníkom ponúkajú naše najväčšie veľhory. Vyzdvihol najmä strediská v Oravskej Lesnej a v Mlynickej doline.  

Tatry však nie sú len o zimných športoch. Cestovateľov autor láka k výbornej turistike, horolezectvu, k horskej cyklistike či návšteve múzeí.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Снег меняет мир, приоткрывает сказочную другую реальность, позволяет заглянуть в волшебство. Медленно парящие в воздухе снежинки такие разные, резные, хочется каждую поймать на ладонь. Поднявшись на высоту 1751 метр над уровнем моря, кажется, что всё вокруг замирает. Есть только ты и никого...Чистый горный воздух сводит с ума. #hightatras#snow#snowwhite#ski#snowboard#slovakia#slovensko#mountains#mountainlovers#high#me#nature#amazing#january#winter#2019#relax#enjoy#feelings

A post shared by Alena Voina (@vojnywa) on

 

reklamná správa

Príďte sa zabaviť na galavečer H2o OK Slovakia

Lístky v predpredaji na kúpalisku Červená hviezda

Zistite viac

Britský denník ocenil Košice. Naše mesto radí medzi najrozmanitejšie v Európe!

Viac k téme

01.09.18
Britský denník ocenil Košice. Naše mesto radí medzi najrozmanitejšie v Európe!

Košice – metropola kultúry a kaviarní

Denník svojim čitateľom odporúčajú nazrieť aj za hranice Vysokých Tatier. Ako najlepšie a najbližšie mesto by mali cestovatelia navštíviť práve Košice. 

Autor cestovateľského článku prirovnal hlavné mesto tohto regiónu, ktoré ponúka pestré streetart umenie, mnoho kaviarní a reštaurácií a zaujímavý nočný život, za ktorým autor vidí tri sídliace univerzity. Ako autor ďalej spomína, nedotknutú ľudovú architektúru, ako aj perfektne zachované gotické či barokové budovy, ktoré čakajú na vašu návštevu a váš objektív. 

 

Medzi miestami, ktoré sa oplatí podľa New York Times tento rok navštíviť patrí Las Vegas v americkej Nevade, Golfo Paradiso v Taliansku, Tunis či Uzbekistan. 

Zdroj: www.nytimes.com

(SŠ)

Americká CNN vybrala 11 miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť. Sú tam aj Košice!

Viac k téme

16.07.18
Americká CNN vybrala 11 miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť. Sú tam aj Košice!

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím