Čím sú bábätká narodené na Nový rok výnimočné?

Bábätká narodené 1. januára sú nielen prvým darčekom ich rodičov v novom roku. S narodením sa v tento deň sa spája aj množstvo mýtov. Deti, ktoré v tento deň prídu na svet, by totiž mali byť výnimočné. A to hneď z viacerých dôvodov.
Babských povier spojených s deťmi je veľa. Od urieknutia a červenej šnúrky, cez zatnuté päste a skúposť, až po nepozeranie sa do zrkadla. Len málokto vie, že sa tieto povery spájajú aj s Novým rokom.
Sú najšťastnejšie
Deti narodené na Nových rok sú podľa starých povier najšťastnejšie v živote. Vo všetkom sa im darí a toto šťastie dokážu preniesť aj na svoju rodinu. Navyše, čím sú bližšie narodené k polnoci, tým viac šťastia dostanú do daru. Dariť sa im vraj bude celý život vo všetkých aspektoch ich života. Či už ide o financie, lásku alebo rodinu. A práve v prvý rok ich života posúvajú nenápadne toto ich šťastie aj ostatným členom ich rodiny.
Sú imúnne voči zlu
Novorodencom sa zvykla uviazať červená šnúrka na zápästie či kočík, aby sa predišlo urieknutiu. To sa často spájalo s prekliatím čarodejnice či zlých duchov. Pri novoročných bábätkách sa zla nemusíte báť. Žiadne zlé duše sa ich totiž neodvážia strašiť.
Navyše sa hovorí, že rodičia s takýmto dieťatkom môžu žiť kdekoľvek a nemusia sa báť, že by ich niečo v noci strašilo. Žiadne zvláštne zvuky, kroky či pukanie podlahy.
Pokračovanie nájdete na druhej strane.
Odporúčané články

Dnes (19. 5.) budeme môcť pozorovať na nočnej oblohe nevídaný úkaz, ktorý sa objavuje približne raz za 33 mesiacov. Je ním takzvaný čierny Mesiac.

V poradí druhá májová nedeľa patrí už od nepamäti všetkým mamám. Tento rok pripadá Deň matiek na nedeľu 14. mája. Nezabudnite svoje mamy potešiť nielen pekným slovom, ale aj drobnosťou, ktorú si za ich nekonečnú lásku zaslúžia.

Unikátny nález depotu kopijí starých 2 500 rokov sa podaril archeológom počas výskumu v katastri obce Hrabušice (okr. Spišská Nová Ves). Ako dnes (12. 5.) počas tlačovej konferencie v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi vysvetlil archeológ Matúš Hudák, ide vôbec o prvý hromadný nález kopijí z doby železnej na území Slovenska.