19.11.19

Fotoglosa: Svojrázna oslava Novembra ´89?

Foto: mch

Niet pochýb o tom, že miestom oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie bola aj Havlova lavička na Strojárenskej ulici. Z priloženej snímky, ktorú Košičanka nafotila v nedeľu, je to na prvý pohľad úplne jasné. Symbolické je aj miesto, keďže neskorší prezident Československa Václav Havel bol lídrom revolúcie, ktorá so sebou priniesla slobodu prejavu, podnikania, či cestovania. 

Na druhej strane – čo vlastne autori neporiadku pri Havlovej lavičke oslavovali? Sloboda požívania alkoholických nápojov totiž v našich zemepisných šírkach nechýbala nikdy... Ani sloboda po sebe svoj neporiadok poupratovať. 

Foto: mch
Foto: mch

Takže, nakoniec to predsa len nemusela byť oslava Novembra 89. Len obyčajná nedeľa... alebo obyčajný deň so všetkým, čo k nemu pre niekoho patrí.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Čítajte viac: kosice fotoglosa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím