30.06.20

Košická ikona je späť. Na miesto Tesca prichádza URBAN

Foto: urbankosice.sk

Snáď každý Košičan pozná legendárnu budovu na Hlavnej 111. V šesťdesiatych rokoch tam vyrástol obchodný dom Hornád (neskôr Prior, K-MART a TESCO). Minulý rok v máji začala stavba písať svoj nový príbeh. 

Z TESCA, ako budovu Košičania dlhé roky nazývali, bude Obchodný dom URBAN. Nový investor, zvolenská spoločnosť Arkon, predstavila verejnosti svoju víziu.

Cieľom je vrátiť tejto ikonickej budove život. Pod rukami developera zo stredného Slovenska vzniká moderný obchodný dom, ktorý v sebe spojí možnosti pre každodenné nákupy, kancelárie, gastro, ale do centra Košíc prinesie aj kinozážitok.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Kino a kancelárie

Developer chce Košičanom ponúknuť prevádzky s kvalitnou ponukou, dostupnou aj vo večerných hodinách. V jednej z častí bude aj tzv. Food hall. Zámerom je vytvoriť centrum gastronómie Košíc. OD URBAN prinesie aj koncept boutiqového kina. Menšie kinosály sa môžu stať miestom pre firemné eventy či oslavy.

Strecha bude v sebe ukrývať kancelárske priestory s výhľadom na historické centrum aj scenériu okolia Košíc.

Podobne ako najkrajšia pešia zóna na Slovensku, aj obchodný dom na Hlavnej ulici patrí neodmysliteľne ku Košiciam. Legenda sa zrodila už v roku 1968 a na jar 2021 sa vráti ako OD URBAN.

Foto: urbankosice.sk

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím