12.01.18

Košický kraj sa stal súčasťou cykloportálu

foto: shutterstock

Cyklotrasy v Košickom kraji už nájdu vyznávači pohybu na dvoch kolesách na portáli Slovenského cykloklubu www.cykloportal.sk. K doterajším podstránkam štyroch krajov totiž pribudol piaty. Súčasťou sú okrem základných údajov aj koordináty GPS. 

Na území Košického kraja je v súčasnosti vyznačených 1638 kilometrov cykloturistických trás. Sú propagované prostredníctvom webových stránok KSK, správcov cyklotrás, organizácií cestovného ruchu a samospráv. Tieto stránky poskytujú základné informácie o trasách, ich smerovaní, dĺžke, povrchu a prevýšení, avšak bez možnosti stiahnutia GPS koordinátov, prípadne možnosti upozorniť na problém na trase. Slovenský cykloklub zriadil a prevádzkuje portál www.cykloportal.sk. Sú prezentované na ňom len povolené, registrované a vyznačené cykloturistické trasy a to podľa jednotlivých krajov.

„Zriadením ke.cykloportal.sk sme získali jednotnú internetovú platformu na prezentáciu cykloturistických trás. Cykloturistom to prinesie možnosť pracovať s dátami na vyššej úrovni. Svojím zameraním na špecifickú cieľovú skupinu umožňuje portál lepšiu prezentáciu tohto segmentu. Veríme, že prinesie aj viac cykloturistov do Košického kraja,“ uviedla krajská cyklokoordinátorka Adriana Šebešová z odboru kultúry a cestovného ruchu Úradu KSK. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Zriadenie stálo takmer 13-tisíc eur

Podstránka ke.cykloportal.sk, ktorá sa bude postupne dopĺňať a aktualizovať, predstavuje komplexný informačný portál o cykloturistických trasách v Košickom kraji, vrátane zobrazenia na mape a možnosti stiahnutia GPS koordinátov v dvojsekundových intervaloch s presnosťou na dva metre. Portál bude zároveň prinášať informácie o rôznych cyklistických podujatiach v kraji.

Stránka bude prepojená so stránkami a aplikáciami organizácií cestovného ruchu v Košickom kraji, správcov cyklotrás, samospráv a KSK. Na portáli bude postupne sprístupnených 87 cykloturistických trás s dĺžkou viac ako 1600 kilometrov, ako aj stovky fotografií. Náklady na zriadenie tohto portálu, vrátane obstarania chýbajúcich dát, boli takmer 13-tisíc eur. Financovanie bolo zabezpečné z rozpočtu KSK z podprogramu cestovný ruch. Ročné náklady na ďalšiu prevádzku predstavujú 1000 eur. 

Portál vznikol v roku 2014 a spúšťal sa postupne podľa jednotlivých krajov. Ročne ho navštívi viac ako 60-tisíc ľudí. V súčasnosti je spracovaný len v slovenskom jazyku, ale pripravuje sa jeho anglická mutácia. 

(TASR, JH) 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím