Na ZŠ Hroncova učia aj schody
Zopakovať si malú násobilku, významné historické míľniky či časovanie anglických slovies. Žiaci základnej školy na Hroncovej ulici to budú mať od nového roka jednoduchšie vďaka schodom, ktoré učia.
„Inšpiráciu som našiel na internete, videl som to v zahraničí, kde takýmto spôsobom detičky učia v škole. Napísal som projekt a 375 eur na nálepky sa nám podarilo získať z Nadácie Tatrabanky,“ hovorí Martin Fazekaš, zástupca riaditeľky.
Na schodoch sú nálepky s vývojovými štádiami človeka, slovné druhy, malá násobilka, časovanie nepravidelných anglických slovies i významné historické míľniky Slovenska. Na škole ešte stále majú aj zopár nepolepených schodíšť, v projekte by preto chceli pokračovať. „Kolegovia majú záujem vytvoriť schody na chémiu, biológiu. Verím, že to bude mať medzi žiakmi úspech,“ dodáva Fazekaš.
[ad][/ad]Odporúčané články
Pivovarský guláš patrí medzi najobľúbenejšie jedlá, ktoré spájajú silnú chuť hovädzieho mäsa, karamelizovanej cibule a výrazného vývaru. Vďaka pivu získava jemnú horkasto-sladkú arómu a plnšiu chuť, ktorá sa počas pomalého dusenia dokonale prepojí.
Letné prázdniny sa končia a nový školský rok so sebou prináša nielen radosti, ale aj každodenné povinnosti. Ranné zhony, organizácia krúžkov, domáce úlohy, pracovné záväzky a starostlivosť o domácnosť sú opäť súčasťou dňa, pričom bremeno organizácie často nesú najmä ženy.
Špenát s volským okom a zemiakmi patrí medzi klasické, rýchle a výživné jedlá slovenskej kuchyne. Spojenie krémového špenátu, jemných varených zemiakov a čerstvo pripraveného volského oka vytvára jednoduchý, no mimoriadne chutný obed či večeru. Tento recept je nenáročný na prípravu, vyžaduje iba bežné suroviny a zvládnete ho pripraviť aj počas rušného dňa.