Súkromie druhých nerešpektuje takmer polovica Slovákov
SMS správy alebo emaily svojho partnera, prípadne niekoho z okolia, si tajne prezrelo 44 % Slovákov a 40 % Čechov.
Vyplýva to z marcového prieskumu spoločnosti GfK, ktorý sa na to pýtal 2 000 ľudí zo SR a ČR.
O niečo zvedavejšie sú ženy. Týkalo sa to 50 % Sloveniek a 43 % Češiek. Z mužov sa k „snoreniu“ v mobile alebo v maili priznalo 37 % Čechov a 39 % Slovákov.
„K tajnému „špehovaniu“ nie je ľahké priznať sa najmä vtedy, ak má človek prehľad o dôverných informáciách toho druhého. V prieskume sme preto zisťovali, nakoľko sú ľudia úprimní a ochotní priznať sa k tomuto správaniu. Z tých, ktorí si prezreli SMS, email či iný obsah, ktorý im nepatrí, sa priznala polovica Slovákov a necelých 60 % Čechov“, priblížil Július Filo zo spoločnosti GfK.
Pokušenie naďalej sledovať súkromné správy partnera alebo niekoho blízkeho je väčšie u Slovákov ako u Čechov. Na otázku, či by to spravili znova, pozitívne reagovali takmer dve tretiny Slovákov a 57 % Čechov, ktorí to už urobili v minulosti.
Opätovné prezeranie cudzích textových správ alebo emailov láka na Slovensku rovnako mužov aj ženy. V Čechách sú dokonca muži o niečo zvedavejší ako ženy a 62 % mužov by si znova prečítalo cudzie textové správy, u žien to je 54 %.
[ad][/ad]Odporúčané články
Bryndza, slovenský národný poklad, sa stáva čoraz obľúbenejšou súčasťou modernej kuchyne. Recept na plnené šampiňóny s bryndzovým krémom a pažítkou predstavuje chutné spojenie tradičných chutí a jednoduchého, no elegantného občerstvenia, ktoré sa hodí na každú príležitosť.
Tento tradičný recept na pečeného králika s cesnakovou omáčkou, špenátom a pečenými zemiakmi kombinuje jemné, šťavnaté mäso so sviežimi prílohami a výraznou cesnakovou chuťou. Ide o klasické slovenské jedlo, ktoré je skvelou voľbou na slávnostný obed alebo rodinné stretnutie.
Na Slovensku i vo svete si rímskokatolícka cirkev 1. novembra pripomína prikázaný sviatok Všetkých svätých, zatiaľ čo 2. november je venovaný Pamiatke zosnulých, známej ako Dušičky. Počas týchto dní ľudia tradične navštevujú cintoríny, zapaľujú sviečky a zdobia hroby svojich blízkych. Spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami, má korene hlboko v histórii a je spojená s dávnymi rituálmi i kresťanskou nádejou na vzkriesenie.